A A+ A++

Ponad 60 proc. badanych w sondażu IBRiS dla Radia ZET negatywnie oceniło pomysł minister edukacji Barbary Nowackiej dotyczący likwidacji ocen z zachowania. Popiera go co trzeci ankietowany.

REKLAMA

W badaniu 23,6 proc. ankietowanych stwierdziło, że raczej nie zgadza się z pomysłem likwidacji oceny z zachowania na świadectwie, a 36,8 proc. – zdecydowanie się nie zgadza. Zdaniem 30,6 proc. badanych byłoby to dobre rozwiązanie, a 9,1 proc. nie ma na ten temat zdania.

Najwięcej przeciwników zniesienia ocen z zachowania jest wśród wyborców PiS i Konfederacji – 73 proc. z nich nie popiera pomysłu szefowej resortu edukacji, za opowiada się 20 proc. badanych.

Wśród zwolenników koalicji rządzącej (KO, Trzeciej Drogi i Lewicy) też jest więcej przeciwników likwidacji ocen z zachowania ze świadectwa. Przeciwnych tej propozycji jest 50 proc., za opowiada się 39 proc.

Zniesienia ocen ze świadectwa nie chce 68 proc. kobiet i 55 proc. mężczyzn. Za ich likwidacją opowiada się 25 proc. kobiet i 35 proc. mężczyzn.

Sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na zlecenie Radia ZET został przeprowadzony w dniach 21-22.06.2024 r. metodą CATI na reprezentatywnej ogólnopolskiej próbie 1067 osób.

(PAP)
Autorka: Anita Karwowska

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJanusz Kubicki nie dawał podwyżek i kazał gasić światło. Pracownicy byli zaszczuwani
Następny artykułObwieszczenie Wojewody Łódzkiego z dnia 29 maja 2024 roku w sprawie podziału dotacji podmiotowej z budżetu państwa oraz dotacji z rezerwy celowej budżetu państwa dla spółek wodnych z terenu województwa łódzkiego