Serbowi ubywają kolejni najwięksi rywale, ale sam nie może czuć się pewnie w roli faworyta. Od pewnego czasu ma poważny problem zdrowotny z lewym udem. Gra z bandażem na nodze. Uraz dał się mu poważnie we znaki w czasie czwartkowego meczu drugiej rundy.

Przerwa medyczna Djokovicia i niespodziewanie przegrany tie-break

Pod koniec drugiego seta Djoković przez chwilę kulał. Kiedy zszedł na przerwę poprosił o “medical timeout”. Przez kilka minut nie było go na korcie. Oddał się pod opiekę turniejowego fizjoterapeuty. Zgłosił dolegliwość w lewym udzie.

W tym momencie przegrywał 4:5. Przeżywał kryzys. Czy miał rzeczywisty problem? Czy może chciał wziąć  chwilę oddechu, by nie dopuścić do tie-breaku? Przerwa trochę mu pomogła. Utrzymał serwis, ale nie uniknął tie-breaku. Mimo początkowej dominacji (prowadzenie 3-0) niespodziewanie przegrał go 5:7 i trwającego aż 74 minuty seta.

Ogromna różnica między oboma zawodnikami

To był najciekawszy moment rozgrywanego na Rod Laver Arena meczu. Couacaud był skazany na porażkę. Kontrast między nim a Djokoviciem jest rażący.

Nie jest dobrze. W pierwszym meczu czułem się lepiej niż dzisiaj.

~ Novak Djoković po meczu drugiej rundy

Francuz dostał się do turnieju głównego z kwalifikacji, sklasyfikowany jest na 190. miejscu w rankingu ATP, najwyżej w karierze był 155. Przed Australian Open rozegrał zaledwie sześć meczów w turniejach ATP, jeden z nich wygrał. Występuje głównie w challengerach.

Djoković to były lider rankingu ATP i wielki faworyt do 10-ego w karierze zwycięstwa w Australian Open. Wygrał 21 turniejów wielkoszlemowych.

Djoković wygrywa, ale ma powody do niepokoju

Serb poza drugim setem nie miał jednak problemów z ambitnym Francuzem. Łatwo wygrał pozostałe sety 6:1 – pierwszego, 6:2, trzeciego i 6:0 – czwartego, ostatniego w meczu.

Zwraca jednak uwagę liczba popełnionych niewymuszonych błędów Djokovicia – aż 36. Couacaud miał ich mniej – 32. 35-letni tenisista z Belgradu na pewno nie jest zadowolony z tego, ile czasu musiał grać z Francuzem. Mecz trwał trzy godziny. Nie wiadomo też czy w kolejnych spotkaniach, z bardziej wymagającymi rywalami, wytrzyma jego udo? – Nie jest dobrze. W pierwszym meczu czułem się lepiej niż dzisiaj – powiedział Serb tuż po spotkaniu w rozmowie z Eurosportem.

W trzeciej rundzie Djoković zmierzy się z doświadczonym Bułgarem Grigorem Dimitrowem (27).