A A+ A++
Dyskusję, a wręcz burzę na ten temat wywołał… prezydent Andrzej Duda zamieszczając na Twitterze wpis poświęcony artyście, który oburzył wiele osób.

Dlaczego? Prezydent napisał bowiem między innymi, że “młodzi może lekceważą taką muzykę, albo nawet nie znają”.

I właśnie to stwierdzenie oburzyło wiele osób. Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, poinformował prezydenta Dudę, że Krzysztof Krawczyk był gościem na Juwenaliach w Poznaniu w 2018 roku. W tym samym roku gościł na Juwenaliach w Szczecinie, Wrocławiu, Olsztynie i Warszawie. Juwenalia są zdecydowanie młodzieżową imprezą i skoro zaproszono tam Krzysztofa Krawczyka, to raczej nie dlatego, że nikt z bawiących sie na Juwenaliach o nim nie słyszał…

Warto dodać – w kwestii nieznajomości takiej muzyki wśród młodzieży – że właśnie podczas Juwenaliów w Poznaniu pobito rekord Polski na najwięcej osób śpiewających piosenkę rozrywkową jednocześnie. I był to utwór Krawczyka „Chciałem być”, który zaśpiewało na placu Mickiewicza w Poznaniu 2096 osób.

Warto też przypomnieć, że Krzysztof Krawczyk miał na swoim koncie przeboje nie tylko w latach 60., 70. i 80. W 2000 roku nagrał płytę z Goranem Bregoviciem, na której znalazł się słynny utwór “Mój przyjacielu” autorstwa Momcilo Bajagicia. W 2002 roku na 39. festiwalu w Opolu wspólnie z Goranem Bregoviciem odebrał nagrodę Superjedynki za teledysk do piosenki “Mój przyjacielu”.

Natomiast w 2004 roku nagrał utwór “Trudno tak” zaśpiewany w duecie z Edytą Bartosiewicz, który przez wiele miesięcy utrzymywał się w czołówce list przebojów. W 2005 roku otrzymał Fryderyka za tę piosenkę w kategorii “Przebój Roku” – drugiego Fryderyka otrzymał w tym samym roku jako „Piosenkarz Roku”.

Jeśli dodamy do tego fakt, że praktycznie każda wydana przez niego po roku 2000 płyta (wcześniejsze zresztą także) zdobywała status albo złotej, albo platynowej – to zdecydowanie nie można powiedzieć, by był nieznany nie tylko całkiem młodym ludziom, ale także czterdziestolatkom i pięćdziesięciolatkom. Bo dla każdego pokolenia śpiewał przeboje.

Oceń artykuł
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolka przegrała z trzynastą rakietą świata, ale z kortu zeszła z podniesioną głową