A A+ A++

Popularność leasingów jako wygodnej formy finansowania rośnie z każdym dniem, podobnie zresztą jak zapotrzebowanie na sprawdzone kalkulatory leasingu. Te wygodne narzędzia internetowe pozwalają oszacować koszty leasingu na podstawie wybranych parametrów. W ten sposób w kilka chwil jesteś w stanie sprawdzić, ile przyjdzie Ci zapłacić np. za firmowy samochód. Jak działa kalkulator leasingowy online? Czy jest to rozwiązanie bezpieczne i wiarygodne? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Ile zapłacę za leasing? Kalkulator leasingowy pozwoli Ci to sprawdzić

Czym dokładnie jest kalkulator leasingowy i jak on działa? Jest to narzędzie dostępne w internecie dla każdego użytkownika, który zainteresowany jest leasingiem na zakup auta firmowego, lub np. samochodu dostawczego/ciężarowego do prowadzenia działalności. Kalkulatory dostępne są na stronach różnych podmiotów i instytucji finansowych oferujących tę formę finansowania. Co do zasady nie różnią się zbytnio od siebie – musisz jednak wiedzieć, że nie wszystkie są proste w obsłudze, a inne nie dostarczają rzetelnych kalkulacji. Zdarza się, że niektóre koszty leasingu są w nich sprytnie poukrywane przed potencjalnymi klientami.

Profesjonalne kalkulatory leasingu, takie jak ten dostępny na stronie leasingfi.pl, dostarczają sprawdzone dane. Dzięki temu przyszły leasingobiorca może na spokojnie ocenić, który leasing będzie dla niego najkorzystniejszy i skorzystać z oferty na preferencyjnych warunkach. Wszystko na jasnych zasadach, bez ukrytych kosztów ani prawnych kruczków.

Jak działa kalkulator leasingu?

Kalkulatory leasingowe online występują w postaci przejrzystego formularza, który należy uzupełnić o wymagane dane. Informacje dotyczą podstawowych parametrów leasingu, takich jak czas trwania i inne warunki brzegowe umowy – m.in. procent udziału własnego. Trzeba też podać charakterystykę przedmiotu leasingu. W przypadku samochodu osobowego będzie to np. rok produkcji oraz cena auta.

Wypełnienie wszystkich wymaganych pól nie zajmuje więcej niż kilka minut. Następnie użytkownik może wygenerować oferty – otrzymuje je w formie czytelnej kalkulacji. W dokumencie wyszczególnione zostają propozycje leasingów od różnych podmiotów, dzięki czemu można je porównać w jednym miejscu, bez konieczności przeglądania pojedynczych ofert od każdej firmy. W FI Finance Polska taka kalkulacja jest wiążąca i obowiązuje przez 14 dni od daty jej wygenerowania.

Spójrz, jak to wygląda w przypadku kalkulatora leasingu na stronie leasingfi.pl:

  1. Dane firmy – w tej rubryce należy podać NIP swojej firmy (dotyczy klientów biznesowych – warto pamiętać, że z leasingu mogą też skorzystać osoby fizyczne). Możesz też podać nazwę firmy, ale nie jest to obowiązkowe.
  2. Informacje dotyczące finansowanego środka trwałego – innymi słowy dane pojazdu, który będzie przedmiotem leasingu. Tutaj należy wskazać rodzaj pojazdu, rok produkcji, a także cenę (w złotówkach lub w euro). Pamiętaj, że w niektórych kalkulatorach leasingu masz opcję wyboru typu środka trwałego. Niekoniecznie musi to być samochód, może to być np. maszyna rolnicza, a nawet instalacja fotowoltaiczna.
  3. Dane leasingu – w tym miejscu podajesz preferowany okres trwania umowy leasingowej, wysokość opłaty wstępnej, a także kwotę wykupu.

Do największych zalet kalkulatorów leasingu należy przede wszystkim wygoda obsługi i oszczędność czasu. Korzystając z zaufanych narzędzi, możesz szybko podejrzeć szacowane koszty leasingu – m.in. wysokość miesięcznej raty – i na tej podstawie podjąć najlepszą decyzję pod kątem Twoich wymagań i aktualnych możliwości finansowych.

Czy kalkulator leasingowy jest godny zaufania?

Leasing kalkulator jako wstępna forma doradztwa leasingowego sprawdza się znakomicie. Nie ma potrzeby podawania wrażliwych danych (np. dotyczących miesięcznych dochodów), nie jesteś też w żadnej sposób “przymuszany” do skorzystania z konkretnej oferty. Od początku do końca masz wszystko pod kontrolą i nie musisz się martwić, że udostępniasz informacje, którymi nie chcesz się dzielić.

Dodatkowo w dowolnej chwili możesz skontaktować się doświadczonymi konsultantami, którzy odpowiedzą na każde Twoje pytanie i wyjaśnią kwestie, które nie są do końca jasne. Miej na uwadze, że finalne wyliczenia nie obejmują wyłącznie miesięcznej raty leasingu – znajdziesz tam również informacje dotyczące wysokości obowiązkowej składki za OC/AC oraz dobrowolnego ubezpieczenia GAP, czyli ubezpieczenia od utraty wartości pojazdu.

Kalkulator leasingu leasingfi.pl – postaw na sprawdzone rozwiązania

Wybór odpowiedniej oferty leasingu – dostosowanej do potrzeb klienta – może być trudny i czasochłonny. Jeśli jednak wiesz, gdzie szukać i jak korzystać z profesjonalnych kalkulatorów leasingu, będzie to prostsze, niż myślisz. Postaw na kalkulator leasingu FI Finance Polska, dzięki któremu zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Artykuł powstał we współpracy z Pawłem Makarowiczem z firmy FI Finance Polska, zajmującej się profesjonalnym doradztwem finansowym.

Przeczytaj także: Jak kalkulator leasingowy może pomóc Ci zaoszczędzić na firmowym samochodzie?

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRekordowa dotacja podpisana. Rusza remont dachu kościoła św. Marcina
Następny artykułKoniec kadencji