A A+ A++

W czwartki wrocławscy doradcy energetyczni na łamach „Faktu” przekazują czytelnikom praktyczne porady dotyczące akcji “Zmień piec”. Tym razem Michał Brożyna podpowiada, spośród jakich rodzajów ogrzewania możemy wybierać wymieniając nasz piec.

Nawet 15 000 zł z programu KAWKA Plus może otrzymać mieszkaniec Wrocławia, który wymieni swój piec węglowy na jeden z ekologicznych systemów grzewczych. Dziś prezentuję rodzaje ogrzewania, na jakie można wymienić swój piec, otrzymując przy tym dotację z miasta.

Wśród ekologicznych systemów wyróżniamy: podłączenie do sieci ciepłowniczej, ogrzewanie gazowe, elektryczne, olejowe oraz pompy ciepła. Jakie są ich główne zalety i czym charakteryzują się konkretne rozwiązania?

Podłączenie do sieci ciepłowniczej – tam gdzie jest dostępna, stanowi najwygodniejsze rozwiązanie, bezobsługowo dostarczane jest zarówno ciepło, jak i ciepła woda.

Ogrzewanie gazowe – jego największą zaletą jest pełna kontrola: sam decydujesz, kiedy włączasz i kiedy wyłączasz piec gazowy. Masz jednocześnie ciepłą wodę. W przypadku braku dostępu do gazu z sieci, można wykonać instalację wraz ze zbiornikiem z gazem płynnym.

Ogrzewanie elektryczne – na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań: piece akumulacyjne, grzejniki konwektorowe, maty i folie grzewcze czy promienniki podczerwieni. Bardzo ważne jest wybranie technologii, która będzie odpowiednia dla naszych potrzeb. Dzięki temu koszty ogrzewania prądem nie będą wyższe od ogrzewania gazowego.

Pompy ciepła – dzięki niskim kosztom eksploatacji są przyjazne dla naszej kieszeni. Podobnie, jak dla środowiska, gdyż mogą ogrzewać nasze mieszkanie wykorzystując ciepło gruntu, powietrza lub wody. Można je zainstalować nawet
w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym.

Przed podjęciem decyzji, co do nowego ogrzewania, zachęcam do zapoznania się z różnymi technologiami – szczególnie ich zaletami i wadami. Nie wiesz co wybrać? Skontaktuj się z miejskimi doradcami energetycznymi. Chętnie pomożemy!

Już za tydzień: o co pytają doradców wrocławianie?

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTymczasowe wstrzymanie prac na Chłopowskiej
Następny artykułONR, Nordica, biała Polska i ZTG ,,Sokół” Damiana Małeckiego, nowego pracownika MZW. Co ich łączy?