A A+ A++

Fundacja Polska Bezgotówkowa wraz z partnerami – eService oraz Worldline – włączy się w organizowany przez Caritas Dzień Dobra, czyli święto patronalne największej charytatywnej organizacji pozarządowej w Polsce.

Już w najbliższą niedzielę, w wielu polskich miastach organizowane będą pikniki, warsztaty, biegi, koncerty oraz różnego rodzaju pokazy. Prowadzona będzie również kwesta na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy, a dzięki udostępnionym terminalom płatniczym, podczas wydarzeń będzie możliwość bezgotówkowego przekazania datków.

Jako Fundacja Polska Bezgotówkowa wspólnie z naszymi partnerami – eService oraz Worldline – wspieramy „Dzień Dobra”. Udostępniamy terminale, które umożliwiają proste i komfortowe przekazywanie datków, w formie bezgotówkowej. Cieszymy się z bycia częścią tego wydarzenia i niesienia pomocy tym, którzy najbardziej tego potrzebują – mówi Grażyna Ciurzyńska, Prezes Zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.
W ramach tegorocznego Dnia Dobra, oprócz wydarzeń towarzyszących, odbędzie się również zbiórka środków, której hasło przewodnie brzmi „Miejsca, które są domem”. W ostatnich tygodniach wiele placówek Caritas stało się bezpiecznym schronieniem dla uciekających przed wojną Ukraińców. Dlatego też wszelkie środki, w tym te zebrane za pośrednictwem terminali, zostaną przeznaczone na utrzymanie tych miejsc.  – Udostępniając nasze terminale organizatorom tegorocznego Dnia Dobra, mamy nadzieję, że na stałe zagoszczą one w wielu parafiach oraz innych miejscach, w których będą mogły służyć lokalnym społecznościom w czynieniu dobra – również przez pozostałe dni roku. Z myślą o tym przygotowaliśmy też rozwiązanie – „Płacę i Pomagam”, które każdemu, nawet drobnemu przedsiębiorcy korzystającemu z terminala eService, pozwoli na wspieranie tego rodzaju akcji i udostępnianie własnym klientom możliwości dokonywania wpłat dla Caritas oraz podobnych organizacji charytatywnych – komentuje Joanna Seklecka, Prezes Zarządu eService.

Od początku wojny Worldline angażował się w udzielanie pomocy Ukraińcom szukającym schronienia w Polsce (m.in. poprzez prowadzenie licznych zbiórek oraz przekazywanie na Dworzec Zachodni mebli, na których zmęczeni uchodźcy mogą odpocząć). 

Nie mogło być inaczej i tym razem. Bez wahania włączyliśmy się w tę szczytną inicjatywę i udostępniliśmy bezkosztowo nasze terminale. Głęboko wierzymy, że schronienia stworzone w ramach inicjatywy „Miejsca, które są domem”, dadzą namiastkę domu ukraińskim obywatelom i pozwolą im przynajmniej na chwilę zapomnieć o okropieństwach wojny – podsumowuje Artur Żymańczyk, Country Manager Poland Worldline.

Wpłaty za pomocą terminali płatniczych, przekazanych w ramach współpracy z Fundacją, będzie można dokonać w sposób bezgotówkowy w wielu miastach i mniejszych miejscowościach w Polsce. Z okazji Dnia Dobra odbędzie się ponad 700 wydarzeń organizowanych przez zespoły zwane „sercami”.

solski pr

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNapadł na starszą Ukrainkę i groził jej bronią. Kiedy zorientował się, że nie ma pieniędzy ukradł jej… pendrive
Następny artykułMecz za 6 punktów