A A+ A++

Od 2012 r. w ramach programu urodziło się już 50 dzieci: 26 dziewczynek i 24 chłopców, w tym 5 par bliźniąt. Od pierwszej edycji wspiera go częstochowska firma Deltim, która każdemu dziecku funduje wózek własnej produkcji. Kolejny z nich trafił 1 czerwca – w Dzień Dziecka – do rodziców młodego częstochowianina. Chłopiec przyszedł na świat w maju.

– W roku 2020, w związku z realizacją programu, oczekujemy na narodziny czworga dzieci – zapowiadają miejscy urzędnicy.

Wózek przekazany przez częstochowską firmę Deltim 

Obecnie trwa kwalifikacja medyczna par, które zgłosiły się w marcu do kolejnej edycji. Umowy z wykonawcami są już podpisane przez urząd miasta. W budżecie miasta zabezpieczono 180 tys. zł.

Przypomnijmy, Częstochowa wprowadziła dopłaty jako pierwszy samorząd w Polsce. To z jej przykładu skorzystał premier Donald Tusk, wprowadzając w życie rządowy program dopłat do in vitro (obecny rząd się z niego wycofał).

Obecnie miejska dopłata wynosi 5 tys. zł. Przysługuje wyłącznie mieszkańcom i mieszkankom Częstochowy. Para nie musi być małżeństwem, ale kobieta powinna mieć od 20 do 40 lat, w wyjątkowych wypadkach 42 lata. Warunkiem zakwalifikowania do programu jest udokumentowane wcześniejsze leczenie, które zakończyło się niepowodzeniem, lub posiadanie bezpośredniego wskazania do zapłodnienia pozaustrojowego.

Czytaj nasz Codzienny Poradnik Antywirusowy i bądź na bieżąco 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNowoczesna oczyszczalnia w Piekoszowie dzięki WFOŚiGW
Następny artykułWęże spawalnicze, wentylacyjne i przemysłowe – czym się różnią?