Szpadziści WLKS Kmicic Częstochowa zdobyli na zawodach w Mielcu mistrzostwo Polski juniorów do lat 20, były też sukcesy indywidualne. – Nie mieliśmy takich w szermierce od ponad 30 lat, gdy medale mistrzostw Polski zdobywaliśmy jeszcze jako zawodnicy Budeksu Częstochowa, a wcześniej szkolnego Żaka – cieszy się trener Andrzej Zaguła.

Na rozegranych w niedzielę 29 stycznia w Mielcu juniorskich mistrzostwach kraju podopieczni trenera Zaguły udowodnili, że już na stałe doszlusowali do najlepszych szpadzistów w swej grupie wiekowej w Polsce. Łukasz Parafiniuk zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski. Brązowy medal wywalczył Szymon Wojciechowski, na 10. pozycji uplasował się Marcin Żelazny.

Jeszcze lepiej częstochowianie wypadli w konkurencji drużynowej. Po ubiegłorocznym wicemistrzostwie WLKS Kmicic Częstochowa w składzie: Szymon Wojciechowski, Marcin Żelazny, Łukasz Parafiniuk i Mikołaj Puchała w tym roku okazał się najlepszy w Polsce i zdobył drużynowe mistrzostwo Polski juniorów do 20 lat. W finałowej rozgrywce częstochowianie pokonali zasłużony dla polskiej szermierki Piast Gliwice 45:44 (w barwach tego klubu występował mistrz olimpijski Egon Franke).