A A+ A++

Zdaniem NSA, nie wszystkie elementy odgradzające obiekt budowlany spełniają definicję przegrody budowlanej. Obiekt mający takie elementy niekoniecznie można więc uznać za budynek na potrzeby podatku od nieruchomości.

Taki wyrok Naczelny Sąd Administracyjny wydał w sprawie spółki, która złożyła wniosek o stwierdzenie nadpłaty m.in. z tytułu zmiany kwalifikacji podatkowej posiadanej wiaty magazynowej mającej jedną ścianę murowaną, dwie przegrody z blachy falistej, jeden bok ogrodzony metalową siatką, zaś w części (dwa boki) brak jest jakichkolwiek przegród (wyrok z 30 lipca 2020 r., II FSK 2042/19). Zdaniem spółki, obiekt ten (wcześniej opodatkowany jako budynek) należało opodatkować jako budowlę. Organ I instancji uznał jednak, że częściowe pozbawienie przegród budowlanych nie powoduje, że obiekt przestaje spełniać wszystkich ustawowe cechy budynku, wobec czego powinien zostać opodatkowany podatkiem od nieruchomości jako budynek.

Samorządowe kolegium odwoławcze oraz WSA w Białymstoku utrzymały w mocy decyzję organu I instancji. W konsekwencji spółka złożyła skargę kasacyjną, wskazując m.in., że fakt nieposiadania przez sporną wiatę kompletu przegród budowlanyc…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułChiński gigant Alibaba ukarany grzywną 2,8 mld USD za naruszenie zasad konkurencji
Następny artykułJaśnie Oświecony przybywa do Pabianic