A A+ A++

Czekałeś od miesięcy na operację, byłeś umówiony na badania? Niestety, twój termin przyjęcia do szpitala albo wizyty w poradni jest nieaktualny. Każdy, kto miał cokolwiek zaplanowane w Szpitalu na Wyspie albo w którejś z jego poradni, musi skontaktować się telefonicznie z właściwym oddziałem albo rejestracją. Szpital w swoich komunikatach informuje i podkreśla, że jedynie taki kontakt jest możliwy i do odwołania obowiązuje zakaz osobistego rejestrowania się gdziekolwiek. Kiedy pacjent zadzwoni, dopiero wtedy dowie się, co go dalej czeka. Jeśli jego zdrowie nie będzie wymagało pilnego przyjęcia, poczeka znacznie dłużej.

Te ograniczenia obowiązują już od poniedziałku, 19.10.

Restrykcje dotyczą też pacjentów korzystających z poradni specjalistycznych. Wszystkich, poza chirurgią ogólną i poradnią ginekologiczną. Jeśli nie jest to stan nagły, wymagający pilnej porady, pacjenci mogą co najwyżej porozmawiać przez telefon.

 

Muszą sterować

O komentarz pytamy Jolantę Dankiewicz, prezeskę szpitala.

– Musimy sterować przyjęciami planowymi. Oczywiście jeżeli planowe przyjecie nie może czekać, jest to poważna sytuacja, to ci pacjenci są przyjmowani. Podobnie, jeśli idzie o diagnostykę endoskopową. O tym, ile pacjent może czekać, decyduje lekarz, po przeprowadzonym wywiadzie – zastrzega prezeska. 

Prawie wszystkie łóżka zajęte są na oddziale wewnętrznym.

– Mamy też dużo pacjentów na oddziale chirurgii, ponieważ chirurgia w Żaganiu jest nieczynna. Obsługujemy więc dwa powiaty – zastrzega J. Dankiewicz.

Dzwonić nie muszą ciężarne pacjentki, zwłaszcza tuż przed porodem.

– Na ginekologii co prawda również mamy nieco ograniczone zabiegi, ale ten oddział rządzi się jednak swoimi prawami, bo nie możemy przesunąć terminu przyjęcia pacjentce zakwalifikowanej do cięcia cesarskiego bądź takiej, która przyjdzie do porodu. Tu sprawa jest jasna – zaznacza J. Dankiewicz.

Na chirurgii przesuniętych zostało już 27 zabiegów, pojedyncze były przesuwane na ginekologii.

 – Od września, kiedy nasiliła się pandemia, w szpitalu było 8 przypadków zachorowań na koronawirusa wśród pracowników. W tej chwili są to 3 osoby, kolejne 3 przebywają na kwarantannie – wylicza J. Dankiewicz.

W szpitalu począwszy od czerwca do połowy października zostało wykonanych ok. 1 tys. 200 testów, w tym około 150-200 odpłatnie.

Artykuł Czekałeś na operację? Jeszcze poczekasz! pochodzi z serwisu GAZETA REGIONALNA – wiadomości z powiatów Żary, Żagań.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBurmistrz w szpitalu, zastępca na targu
Następny artykułKoronawirus dopadł Czarnych