A A+ A++

Limanowa. Od wczoraj Limanowa gości uczestników warsztatów tanecznych z programu unijnego Erasmus+. Projekt pt. „Czas na folklor” zawiera cykl warsztatów teoretycznych i praktycznych z zakresu tańców ludowych narodowych polskich i regionu sądeckiego oraz ukraińskich, jak i przygotowanie spektaklu tanecznego, który będzie wystawiony dla publiczności. W programie warsztatów przewidziane są również zajęcia z udziałem lokalnej młodzieży i społeczności, które przybliżą zarówno folklor rodzimy, jak i ukraiński.

Dzisiaj o godzinie 12:00 odbędzie się pierwsze zaplanowane spotkanie, które będzie powitaniem z mieszkańcami miasta Limanowa. Przedstawiony zostanie szczegółowy program 16-dniowego pobytu w mieście. Dodatkowo, uczestnicy projektu przedstawią w formie multimedialnej krótką autobiografię swojej organizacji oraz regionu swojego pochodzenia. Młodzież opowie o aspektach twórczych tańca ludowego.

W tym tygodniu zaplanowane zostały również zajęcia tańca ludowego, gdzie młodzież z Sanoka i Połtavy wraz z lokalną młodzieżą weźmie udział w zajęciach tanecznych prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów-pedagogów największych polskich zespołów tańca ludowego tj. Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”, „Śląsk” i „Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego”.

W przyszłym tygodniu odbędzie się otwarty dzień taneczny, w którego trakcie uczestnicy projektu oraz lokalna młodzież będą mieć okazję uczestnictwa w zajęciach takich jak: balet, akrobatyka, fitness ludowy, które poprowadzi instruktorka „Slavica Dance” oraz instruktorzy organizacji biorący udział w projekcie.

Na zakończenie pobytu w Limanowej odbędzie się uroczysty koncert pokazujący fragmenty wszystkich polskich tańców narodowych, a także regionalnych tańców z Polski i Ukrainy w wykonaniu Miłośników Zespołu Tańca Ludowego „Sanok” Sanockiego Domu Kultury, Stowarzyszenia NGO White Rotunde z Poltavy wraz z zaproszonymi gośćmi z Zespołu Regionalnego „Prehybianie”.

Wszystkie zaplanowane w ramach projektu działania odbywać się będą w Limanowskim Domu Kultury.

(Fot.: Sanocki Dom Kultury)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPodczas pikniku poznawali gorczańską przyrodę
Następny artykułUM Grudziądz: Zmiana organizacji komunikacji miejskiej