A A+ A++
Print Friendly, PDF & Email

Powiat Wschowski zawarł  umowę z Centrum Projektów Polska Cyfrowa o powierzenie grantu w ramach konkursu grantowego Cyberbezpieczny Samorząd.

Projekt pn. „Cyberbezpieczny Samorząd  w Powiecie Wschowskim” realizowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.

Projekt ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa systemu informatycznego Starostwa Powiatowego we Wschowie  i 10 jednostek organizacyjnych powiatu. Efektem realizacji projektu będzie wprowadzenie niezbędnej dokumentacji, przeprowadzenie szkoleń i zwiększenie świadomości użytkowników, wdrożenie urządzeń i programów zwiększających dostępność i bezpieczeństwo informacji.

Realizacja projektu przyczyni się do skuteczniejszego zapobiegania i reagowania w razie zaistnienia takiej potrzeby na incydenty w systemach informatycznych.

Koszt realizacji całości projektu wyniesie 850 000 zł.

Dofinansowanie wynosić będzie 850 000 zł (w tym dofinasowanie ze środków Unii Europejskiej 82%, oraz dofinansowania z budżetu państwa stanowiące 18%).

Realizację projektu zaplanowano na lata 2024-2026.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Sala ryknęła śmiechem, zaczęła bić brawo”. Pazura wspomina magiczny moment
Następny artykułUrzędy cenzorskie w Kanadzie pochłoną 201 milionów dolarów