A A+ A++

Centrum Usług Społecznych w Świdniku sukcesywnie rozszerza swoją działalność. Od kilku tygodni prowadzi wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego. Mieści się ona w budynku Dziennego Domu Seniora przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 5. Mogą z niej korzystać wszyscy Świdniczanie.

– Jest to usługa bezpłatna, dostępna dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Urządzenia wypożyczamy na okres 12 miesięcy, i przedłużamy aneksem do umowy. Dostępny sprzęt wypożyczany jest po wypełnieniu krótkiego protokołu.  Wystarczy się z nami skontaktować i ustalimy szczegóły – wyjaśnia Marzena Holko-Piwowarska, kierownik zespołu ds. aktywności społecznej CUS.

Sprzęt, którym dysponuje wypożyczalnia, to: 5 łóżek rehabilitacyjnych/medycznych, 10 materacy przeciwodleżynowych, 5 chodzików, 5 rotorów rehabilitacyjnych, schodołaz gąsienicowy, 3 balkoniki, 5 wózków inwalidzkich, 5 wózków pielęgnacyjnych/toaletowych, 5 ssaków elektrycznych, 5 przenośnych koncentratorów tlenu, 3 pionizatory statyczne, 3 podnośniki do wanny, 10 poduszek przeciwodleżynowych, 10 kul ortopedycznych, 10 krzeseł prysznicowych, 5 lasek trójnogów, 5 lasek czwórnogów i 2 składane stoły do masażu.

– Niektóre z urządzeń, na przykład łóżka rehabilitacyjne, są już wypożyczone, ale pozostały sprzęt jest jak najbardziej do dyspozycji świdniczan – dodaje M. Holko-Piwowarska. – W planach mamy również utworzenie Biura Informacji CUS w Dziennym Domu Seniora, by mieszkańcy, którzy mają problem z dotarciem do naszej siedziby przy al. Lotników Polskich 5, mieli możliwość wypełnienia tu wniosków lub szybkiego załatwienia sprawy.

Kontakt w sprawie wypożyczenia sprzętu pod numerem telefonu 570 226 133. Można również wysłać wiadomość na adres e-mail: [email protected].

aw, fot. zdjęcie poglądowe/Pixabay

CUS Świdnik Głos Świdnika sprzęt rehabilitacyjny Świdnik wypożyczalnia

Last modified: 6 czerwca, 2024

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDla młodych najważniejsze jest odpowiednie wynagrodzenie i stabilność zatrudnienia [BADANIE]
Następny artykułProces za przemyt nielegalnych imigrantów. Adwokata sfinansował meksykański rząd