Legia Warszawa nie zdołała wyeliminować faworyzowanego Dinama Zagrzeb i awansować do IV rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Po wywalczonym w świetnym stylu remisie 1:1 w stolicy Chorwacji legioniści przegrali 0:1 w rewanżowym spotkaniu rozgrywanym przy Łazienkowskiej.

“Niewielu polskich trenerów aż tak gruntownie analizuje swoich rywali, jak Michniewicz”

Piękne sceny na stadionie Sinobo. Emreli wsparł Pekharta

Po odpadnięciu z eliminacji do Ligi Mistrzów Legia dostanie szansę na awans do Ligi Europy. Mistrzowie Polski mierzą się właśnie w pierwszym spotkaniu IV rundy eliminacji tych rozgrywek ze Slavią Praga. Na tablicy wyników widnieje wynik 1:2.

Kluczowe mecze polskich drużyn. Wielka szansa na ważny awans w rankingu UEFA

W 20. minucie gry na stadionie Sinobo w Pradze Mahir Emreli przepięknym trafieniem dał prowadzenie Legii Warszawa. Napastnik otrzymał świetne podanie za linię obrońców od Maika Nawrockiego i przelobował Ondreja Kolara.

Zaraz po tej bramce doszło do pięknych scen. Strzelec bramki zaraz po jej zdobyciu podbiegł do ławki rezerwowych Legii i przytulił kontuzjowanego Tomasa Pekharta. To właśnie Czech miał wyjść w pierwszym składzie na to spotkanie, ale doznał kontuzji na rozgrzewce i został zamieniony przez Emreliego.

Legia Warszawa - Dinamo. Znamy terminy meczówLegia i Raków grają o wielkie pieniądze! Jakie nagrody czekają ich za awans do fazy grupowej?

W 34. minucie do wyrównania doprowadził Dunćzyk Alexander Bah, ale już trzy minuty później ponownie na prowadzenie wyprowadził Legię Josip Juranović.