A A+ A++

W swoim wpisie na portalu X (dawny Twitter), CSIRT KNF apeluje do klientów Alior Banku o zachowanie szczególnej ostrożności. Trwa kampania cyberprzestępców, którzy podszywają się pod instytucję, w celu wyłudzenia danych oraz środków finansowych

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego (CSIRT KNF), informuje o trwaniu kolejnej kampanii oszustów, wykorzystujących fałszywą stronę internetową, wykorzystującą wizerunek Alior Bank. Spreparowana witryna na pierwszy rzut oka wygląda jak autentyczna strona banku i ma służyć do wabienia potencjalnych ofiar.

Jak w każdym tego typu przypadku, cyberprzestępcy starają się wyłudzić dane logowania do bankowości internetowej. Podanie ich może z kolei skutkować poważnymi problemami i doprowadzić do kradzieży środków finansowych z konta ofiary. W komunikacie zaapelowano o każdorazowe i dokładane sprawdzanie adresów stron internetowych.

Fałszywą stronę możemy rozpoznać za pomocą sprawdzania adresu URL strony internetowej, za pośrednictwem której logujemy się do banku czy wykonujemy tzw. szybkie płatności. Spreparowane witryny często bowiem zawierają nienaturalnie przedłużony link, w którym poza autentyczną nazwą banku pojawiają się też inne słowa czy cyfry.

Warto również zwracać uwagę na wszelkie błędy językowe czy też graficzne niedociągnięcia stron. Warto na stronę internetową banku powinniśmy wchodzić poprzez bezpośrednie wpisanie adresu URL do przeglądarki, natomiast powinniśmy unikać odnośników czy linków zawartych w wiadomościach lub reklamach.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzełom w sprawie budowy węzła w Nieżychowicach
Następny artykułNiemiecki episkopat podkreśla potrzebę obecności teologii na uniwersytetach państwowych