A A+ A++

Creative Technology wypuszcza na rynek odświeżoną wersję karty dźwiękowej Sound Blaster Z, czyli model o nazwie Sound Blaster Z SE. Jest to karta dźwiękowa zbudowana na bazie docenianej przez użytkowników sześciokanałowej karty dźwiękowej Sound Blaster Z. Parametry nowej karty dźwiękowej SB Z SE są co do zasady takie same jak jej poprzedniczki SB Z, poczynając od parametrów dźwięku a kończąc na samym oprogramowaniu, które zostało zaktualizowane do wersji Sound Blaster Command. Jedną z głównych zmian w karcie dźwiękowej jest jednak zastosowanie nowej generacji procesora dźwiękowego Sound Core3D, który odpowiada za autorskie technologie Creative, takie jak profile SBX, Crystal Voice, Scout Mode, Surround Virtualization, Creative ALchemy.

Creative wypuszcza na rynek odświeżoną wersję karty dźwiękowej Sound Blaster Z, czyli model o nazwie Sound Blaster Z SE. Jedną z głównych zmian w karcie dźwiękowej jest jednak zastosowanie nowej generacji procesora dźwiękowego Sound Core3D, w tym obsługa zestawów 7.1.

_TITLE_

Test Creative Sound BlasterX Katana – soundbar z kartą dźwiękową

Karta zajmuje jeden slot PCI-Ex1. Wyposażona jest w metalową obudowę/osłonę EMI, która ma za zadanie chronić elektronikę karty dźwiękowej przed zakłóceniami od fal elektromagnetycznych wydobywających się z innych podzespołów. Za dźwięk odpowiada wspomniany procesor dźwiękowy Sound Core3D i DAC zbudowany na układzie Cirrus Logic; 24 bit/192 kHz i SNR 120 dB. Za wzmocnienie torów słuchawkowych i jakość dźwięku odpowiadają dwa dwukanałowe wzmacniacze operacyjne. Wzmacniacz słuchawkowy jest w stanie wysterować wysokiej jakości słuchawki o impedancji rzędu 600 omów. Użytkownicy panelów przednich mogą skorzystać z 10-pinowego złącza umieszczonego na płytce PCB. W omawianej karcie dźwiękowej tym razem zabrakło podświetlenia LED, które w wersji SB Z jest w kolorze czerwonym.

_TITLE_

Test Creative Outlier Gold – Złote słuchawki, także w przenośni

Na tylnym panelu znajdują się takie złącza jak (od lewej) :

  • Wejście liniowe/mikrofonowe
  • Wyjście słuchawkowe
  • Wyjście na głośniki stereo/głośniki przednie
  • Wyjście na głośniki tylne
  • Wyjście na głośnik centralny i subwoofer
  • Wyjście optyczne
  • Wejście optyczne 

_TITLE_

_TITLE_

Test karty dźwiękowej Creative Sound Blaster AE-7. Jak to brzmi!

Sound Blaster Z SE zostaje uzupełnione autorskim oprogramowaniem od Creative o nazwie Sound Blaster Command, w którym znajdziemy takie rozwiązania jak gotowe profile dźwiękowe dla słuchawek, głośników, a nawet mikrofonu. Dla lepszego wysterowania swojego sprzętu nagłośnieniowego możemy użyć wbudowanego Equalizera. Nie można zapomnieć o dostępnej technologii „Scout mode”, która ma za zadanie wspomóc graczy w szybszym i lepszym pozycjonowaniu wrogów na polu bitwy. Oprogramowanie daje nam możliwość szybkiego i wygodnego przełączania się między głośnikami a słuchawkami. Użytkownicy poprzedniej wersji SB Z mogą również skorzystać z nowego oprogramowania Sound Blaster Command, które zastąpiło starszą wersję Sound Blaster Control Panel Pro Studio. Karta dźwiękowa Sound BlasterZ SE została wyceniona na 449 zł i jest dostępna na stronie creative.com. 

_TITLE_

Test Creative Sound Blaster AE-9 – najlepsza karta dźwiękowa do PC

Specyfikacja Creative Sound Blaster Z SE:

  • Stosunek sygnału do szumu: 116 dB
  • 24-bitowa konwersja analogowo-cyfrowa dźwięku z wejść analogowych z maksymalną częstotliwością próbkowania 96 kHz
  • 24-bitowa konwersja cyfrowo-analogowa źródeł cyfrowych z częstotliwością próbkowania do 192 kHz na wyjścia analogowe
  • Częstotliwości próbkowania nagrywania od 16 do 24 bitów: 16, 24, 44,1, 48 i 96 kHz
  • Częstotliwości próbkowania odtwarzania od 16 do 24 bitów: 16, 24, 44,1, 48, 96 i 192 kHz
  • Złącze PCI-express

_TITLE_

Źródło: Creative

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGdyby ktoś potrzebował poszukać kogoś z przeszłości w "Księdze zgonów z Auschwitz", to może skorzystać z pomocy
Następny artykułSzukała go policja w całej Polsce. Wpadł w Pile