Reprezentacja Słowenii wygrała w Zakopanem turniej drużynowy i zgarnęła aż 400 punktów do klasyfikacji Pucharu Narodów. Polacy zajęli szóste miejsce, dopisując do swojego dorobku 150 punktów.

Michał Gałęzewski

PAP
/ Grzegorz Momot
/ Na zdjęciu: Peter Prevc

W Zakopanem z dużą przewagą wygrała Słowenia, która jednak wciąż zajmuje 5. miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów, jednak zmniejszyła straty do ścisłej czołówki. Słoweńcy, u których doskonałą formę prezentował w szczególności Peter Prevc, z taką formą mogą jednak szybko zbliżyć się do podium.

Pozycję lidera utrzymali Austriacy, którzy jednak zdobyli tylko 250 punktów. Na drugie miejsce awansowali drudzy w Zakopanem Niemcy. Osłabiona reprezentacja Polski nie zaprezentowała się najlepiej, rzutem na taśmę pokonaliśmy Rosjan i wciąż plasujemy się na 6. miejscu w Pucharze Narodów.

Po raz pierwszy w tym sezonie zapunktowali reprezentanci Czech, którzy w tym sezonie ani razu nie awansowali do trzydziestki w Pucharze Świata. Nasi południowi sąsiedzi pokonali Kazachstan i wykorzystali brak reprezentacji Szwajcarii w Zakopanem. Od razu awansowali na 9. miejsce w klasyfikacji.