W sobotnie popołudnie odbyły się derby północnego Londynu. Arsenal pokonał przed własną publicznością Tottenham 3:1. Na konferencji prasowej Antonio Conte, szkoleniowiec „Kogutów” postanowił wypowiedzieć się na temat VAR-u. Uważa, że ten system nie działa najlepiej w Anglii.

W 62. minucie Emerson Royal brutalnie sfaulował zawodnika Arsenalu i wyleciał z boiska z czerwoną kartką. Swoje zdanie na ten temat wyraził Conte: – Czerwona kartka zabiła ten mecz. Moim zdaniem jeśli mam narzekać, to w pierwszej połowie mieliśmy szanse i przestrzeń do wykorzystania. Nie lubię krytykować decyzji sędziego. Nie chcę komentować. Są obrazki z tej sytuacji i myślę, że każdy może myśleć, jaka decyzja jest najlepsza, ale nie chcę komentować samej decyzji.

Wypowiedział się konkretnie o samym systemie VAR- W Anglii, muszę być szczery, jest to bardzo trudne do wypracowania, ponieważ nie mają tej samej interpretacji. Czasami widzisz sytuacje, które mogłyby być czerwoną kartką, zamiast tego jest żółta kartka, albo nie ma jej w ogóle. Muszą nad tym dużo popracować. We Włoszech, nasi sędziowie, w czwartek spotykają się, analizują wspólnie mecze, aby spróbować się poprawić i mieć wspólny punkt widzenia. Nie wiem, czy robią to w Anglii, ale myślę, że to dobry pomysł. Poziom tej ligi jest tak wysoki, że VAR musi być również na wysokim poziomie. Z tego powodu każda część tej decyzji musi być najwyższa – podkreśla Conte.