A A+ A++

Profesjonalny serwis klimatyzacji to klucz do wygodnej i komfortowej jazdy samochodem. Jak często należy go wykonywać i dlaczego?

  1. Jak często powinien być wykonywany przegląd i serwis klimatyzacji samochodowej?
  2. Układ klimatyzacji samochodowej – jakie skutki może mieć brak regularnego serwisowania?
  3. Przegląd klimatyzacji – jakie akcesoria są najbardziej przydatne i gdzie je znaleźć?

Jak dbać o poprawne działanie samochodowej klimatyzacji? Sprawdźmy.

Jak często powinien być wykonywany przegląd i serwis klimatyzacji samochodowej?

Specjaliści zalecają, aby wykonywać regularny serwis klimatyzacji w samochodzie. Dzięki niemu można mieć pewność, że każdy element układu klimatyzacji działa tak, jak powinien. Pozwala on uniknąć usterek, zadbać o komfort i wygodę w czasie podróży i bezpieczeństwo pasażerów. Zaleca się, aby serwis klimatyzacji wykonywać raz do roku w profesjonalnym warsztacie. W ramach usługi mechanicy zapewniają sprawdzenie szczelności układu, uzupełnienie czynnika chłodniczego, czyszczenie skraplacza oraz wymianę części, które tego wymagają.

Układ klimatyzacji samochodowej – jakie skutki może mieć brak regularnego serwisowania?

Każdy właściciel wie, że klimatyzacja samochodowa lubi się psuć i zanieczyszczać. Z tego powodu tak ważny jest regularny przegląd klimatyzacji. Jednak co w przypadku, kiedy zaniedba się serwisowanie tego układu? Okazuje się, że problemy z klimatyzacją samochodową mogą mieć daleko idące skutki. Przede wszystkim, jest to nieprzyjemny zapach spowodowany rozwojem grzybów, bakterii, pleśni czy drobnoustrojów. W efekcie powietrze w samochodzie zostaje zanieczyszczone i może być nawet niebezpieczne dla zdrowia i życia. Dlatego właśnie odgrzybianie klimatyzacji jest tak istotne, zwłaszcza w przypadku alergików. Jednak to nie wszystko. Nieszczelności w układzie klimatyzacji i brak czynnika chłodzącego mogą powodować zwiększenie zużycia paliwa. Problemem może być także bardzo głośna praca klimatyzacji, wynikająca najczęściej z tego, że zużywa się kompresor klimatyzacji. Zmniejsza ona komfort jazdy, a w perspektywie powoduje także spadek wydajności działania układu.

Przegląd klimatyzacji – jakie akcesoria są najbardziej przydatne i gdzie je znaleźć?

Każdy warsztat samochodowy, który ma w swojej ofercie serwis klimatyzacji powinien posiadać wszystkie niezbędne akcesoria i części, pozwalające na sprawną pracę. Konieczny jest zatem przede wszystkim czynnik chłodniczy oraz pompę próżniową. Warto wyposażyć się także w uszczelniacz do klimatyzacji oraz różnego rodzaju szybkozłącza. Przydatne mogą być też węże serwisowe. Wszystkie części najlepiej jest znaleźć w sklepach internetowych, które mają najobszerniejszą ofertę i zapewniają najlepsze ceny.

Artykuł sponsorowany

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNajmocniejszy kolagen na stawy