A A+ A++

Liczba wyświetleń: 1452

Palec wzniesiony ku górze – taki tajemniczy znak wykonują niektórzy z migrantów z polsko-białoruskiej granicy, gdy uchwyci ich kamera. Co oznacza ten gest?

Gest, o którym mowa, wykonują niektórzy z mężczyzn stojących na polsko-białoruskiej granicy i próbujących dostać się do Polski. Są to islamscy migranci, których na granicę zwozi reżim Łukaszenki, chcąc w ten sposób zdestabilizować sytuację nad Wisłą.

Gest wzniesionego ku górze palca mogą kojarzyć m.in. fani MMA, bo bardzo często po wygranej walce wykonują go zawodnicy wyznający Islam – szczególnie ci pochodzący z Czeczenii.

Co oznacza ten gest? Ekspert ds. Islamu, Wojciech Szewko, tłumaczy to w rozmowie z „Faktem”. „Jest to symbol monoteizmu, oznacza jednego boga. Gest ten jednak został przywłaszczony przez tzw. Państwo Islamskie i dżihad. […] Niektórzy przy granicy mogą pozować do zdjęć z tym symbolem, aby wyglądać groźniej. Gest ma straszyć niewiernych” – mówi ekspert.

Na nagraniach, które pojawiają się w mediach społecznościowych widać, że na polsko-białoruskiej granicy ten gest wykonują przede wszystkim mężczyźni z twarzami zasłoniętymi kominiarkami.

Autorstwo: SG
Zdjęcie: zrzut ekranu z „TikToka”
Na podstawie: Fakt.pl, „TikTok”
Źródło: NCzas.info

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPapież o odwadze budowania pokoju i niesienia pomocy humanitarnej
Następny artykułME U-22: Polki zagrają o złoto