A A+ A++

d1gryap

Kuchnia

Łazienka

Salon

Sypialnia

Pokój dziecka

Przedpokój

Garderoba

Dekoracje

Najnowsze

Popularne

d1gryap

pluskwy

21-09-2020 (14:53)

Pluskwa domowa to niebezpieczny i trudny do wytępienia insekt, który w krótkim czasie potrafi stworzyć piekło w nawet najczystszych mieszkaniach lub domach. Ukrywa się w pościeli, wnętrzu materaca, dywanach, tapicerce, a także ciemnych szczelinach i zakamarkach – np. między deskami podłogowymi, panelami, listwami, za obrazami lub w samym wnętrzu mebli. Jak się pozbyć tych groźnych, małych owadów? Co je odstrasza? Przeczytaj poniższy tekst!

Podziel się

Jak się pozbyć pluskiew? Skorzystaj ze sprawdzonych porad. (Materiały prasowe)

d1gryap

Materiał Partnera: Homebook.pl

Pluskwa – niebezpieczny szkodnik

Pluskwami domowymi określa się gatunek owadów pasożytniczych. Ten niewielki insekt swoimi rozmiarami, kolorem i kształtem tułowia przypomina ciemną pestkę jabłka. Niewidoczny za dnia nocą uaktywnia się i sieje spustoszenie w prywatnych wnętrzach.

d1gryap

Nawet pojedyncza pluskwa w bliskim otoczeniu powinna być potraktowana przez nas bardzo poważnie – insekty żerują bowiem na człowieku, żywiąc się jego krwią. Przenoszą jednocześnie niebezpieczne bakterie – m.in. gronkowca złocistego. Zakażenie szczepami gronkowca może prowadzić do wielu poważnych chorób i powikłań, zwłaszcza w przypadku osób o obniżonej odporności.

Skąd biorą się pluskwy? Niestety, pasożyty często określane są jako jedno z większych zagrożeń dla człowieka w XXI w. ze względu na współczesne aglomeracje – blokowiska, wieżowce, kamienice, które dla pluskiew są atrakcyjnymi skupiskami ludzi. Insekty można przynieść do prywatnego wnętrza z pomieszczenia publicznego – kina, teatru, tramwaju, hotelu (np. na ubraniu) lub nieświadomie, kupując zainfekowany mebel, materac lub inne tekstylia.

Jak sprawdzić, czy w naszym wnętrzu są pluskwy?

Z racji tego, że pluskwy żerują na człowieku, ich obecność odczujemy – dosłownie – na własnej skórze. Jeśli rano zauważymy czerwone plamy na ciele przypominające ugryzienia komara czy pchły, powinniśmy dokładnie sprawdzić okolice łóżka – w szczególności materac, pościel oraz stelaż mebla. Kolejnymi dowodami na obecność pluskwy mogą być ślady na prześcieradle oraz kołdrze w postaci czarnych lub ciemnoczerwonych kropek. Najprawdopodobniej są to odchody pluskiew, które nocą żerowały w naszych łóżkach.

d1gryap

Jak pozbyć się pluskiew? Co je odstrasza?

W pierwszej fazie odpluskwiania należy zająć się sypialnią, a przede wszystkim łóżkiem oraz miejscem wokół niego. Pluskwy – z racji tego, że żerują na człowieku i uaktywniają się nocą – ukrywają się w materacu, pościeli i ramie łóżka (listwach, zagłówku), a także stolikach nocnych, obrazach, dywanach, czyli w bliskim otoczeniu naszego miejsca spania.

Dorosłych osobników oraz niewidocznych dla oka gniazd najlepiej jest pozbyć się za pomocą odkurzacza. Dokładnie czyścimy wszystkie szczeliny i zakamarki całego pomieszczenia. Wszystkie materiały (m.in. poszewkę oraz prześcieradła) pierzemy w temperaturze min. 60 °C (wysoka temperatura zabija pluskwy). Najlepiej jest wyprać wszystkie elementy nadające się do umieszczenia w pralce (maskotki, ubrania, narzuty). Wypełnienie (kołdry, poduszki) należy wyrzucić i wymienić na nowe. Skutecznym sprzymierzeńcem w walce z pluskwami jest para wodna, dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w myjkę ciśnieniową lub mop parowy i odkazić całe pomieszczenie – w szczególności okolice łóżka oraz wnętrze materaca. Sam materac możemy zabezpieczyć, kupując specjalny gruby pokrowiec, który zapobiega przedostawaniu się pluskiew do jego wnętrza.

Zabiegi te powtarzamy co parę dni, obserwując sytuację. Jeśli czujemy, że wymyka się ona spod kontroli, zamówmy jak najszybciej usługę odpluskwiania, którą przeprowadzają specjalistyczne firmy zajmujące się dezynfekcją wnętrz.

 Materiały prasowe

(Materiały prasowe)

Poradnik przygotowany przez redakcję Homebook.pl

Materiał Partnera: Homebook.pl

d1gryap

Podziel się opinią

Bądź z nami na bieżąco

na Instagramie

👍Lubię to!

na Facebooku

Komentarze

Trwa ładowanie

.

.

.

d1gryap

d1gryap

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAplikacja przypomni
Następny artykułŻywiec ma nowy szpital. Bank Gospodarstwa Krajowego wsparł jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji w regionie