A A+ A++

Czy na zielonogórskim cmentarzu przy ulicy Wrocławskiej może zabraknąć miejsca do pochówku? Temat wraca jak bumerang i nie jest nowy.

Wiele polskich miast ma podobny problem i Zielona Góra nie jest tutaj wyjątkiem. Wiceprezydenta Jarosława Flakowskiego zapytaliśmy, jaki jest pomysł miasta na najbliższy czas i czy możliwa jest rozbudowa zielonogórskiej nekropolii.

Te kolejne działki, które są jeszcze z dyspozycji z ZUM-u powili się wyczerpują i powinny wystarczyć do września. Poszukujemy kolejnych terenów i nowej lokalizacji, by świadczyć usługi dla mieszkańców. Nie mamy jeszcze konkretnej lokalizacji tak, by nie kolidowały z innymi funkcjami miasta. 

Flakowski dodaje, że miasto szuka także innych rozwiązań już w dalszej, kilkunastoletniej perspektywie.

Jest to ogólnoświatowy trend, w którym mówimy o budynkach cmentarnych lub symbolicznych grobach. To jest jedno z rozwiązań. Drugim są tablice, które stosujemy na cmentarzach. To jest przyszłość, związany z tym, że na naszym globie mamy coraz mniej miejsca. 

Wiceprezydent Zielonej Góry dodał, że miasto nie planuje żadnych radykalnych decyzji.  – Wszystko odbędzie się po rozmowach z mieszkańcami – dodał Flakowski.

Zobacz więcej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułHistoria literatury i nauka gramatyki nie mogą być celem samym w sobie. Naukowcy apelują do minister Nowackiej
Następny artykułPODKARPACIE. Władze województwa Podkarpackiego przeciw wykluczeniu z połączeń szybkiej kolei