“El Tri” zaczęli rywalizację w naszej grupie od bezbramkowego remisu z Polską. W drugiej kolejce przegrali 0:2 z Argentyną i obecnie zamykają tabelę grupy C. Mimo to wciąż mogą awansować do fazy pucharowej mundialu i podtrzymać trwającą w tym aspekcie aż od 1994 roku passę.

By było to możliwe, potrzebują kompletu punktów w meczu z Arabią Saudyjską, a dodatkowo – korzystnego dla siebie wyniku w starciu “Biało-Czerwonych” z “Albicelestes”. Przez “korzystny” rozumiana jest tu jak najwyższa porażka kadry Czesława Michniewicza.

Polska – Arabia Saudyjska: Noty Tomasza Hajty. WIDEO (Polsat Sport)/Polsat Sport/Polsat Sport

Fatalne wieści dla Meksyku

Wiadomo już, że do kluczowego dla siebie meczu Meksyk przystąpi osłabiony brakiem prawdziwej legendy drużyny narodowej, Andresa Guardado. 36-latek, który zagrał dotąd w koszulce kadry aż 181 razy wybiegł w podstawowym składzie na mecz z Argentyną, lecz jeszcze przed przerwą musiał opuścić murawę.

Jak informują media w jego ojczyźnie, naderwał mięsień, co jest równoznaczne z około 10-dniową przerwą. Oznacza to, że szans na grę przeciwko znakomicie zorganizowanej drużynie Herve Renarda nie ma. … czytaj dalej