Na ostatni wyjazd w pierwszym sezonie w Lidze Centralnej, czyli nowego, silnego zaplecza męskiej PGNiG Superligi, stalowcy pojechali do Wrocławia.

Mecze w pięknej hali Orbita to przedsmak tego, co czeka nas w Gorzowie za ponad rok, gdy ma być skończony i otwarty nowoczesny obiekt przy Słowiance. Tam też mają się przenieść piłkarze ręczni. Obyśmy przeżywali w nowej, porządnej hali jak najwięcej sportowych emocji przy pełnych trybunach. Trzeba przyznać, że w sobotę na Śląsku z frekwencją nie było źle. Na pewno było głośno i energetycznie, a to zawsze pomaga zawodnikom.

– U siebie nieoczekiwanie przegraliśmy z wrocławianami 28:30. Mam nadzieję, że na koniec sezonu jeszcze pokażemy fajną grę i skutecznie się zrewanżujemy – mówił Oskar Serpina, trener Stali.

Gorzowianie dobrze dzisiejszy mecz zaczęli, przez kwadrans cały czas byli na minimalnym prowadzeniu. Wtedy jednak dopadł naszych największy kryzys w tym spotkaniu. Proste błędy i przestrzelone rzuty spowodowały, że to Śląsk do przerwy wygrywał dość pewnie – 13:10.

Jeszcze w 41. minucie wrocławianie prowadzili 18:14. Od tego momentu drużyna Stali weszła jednak na zupełnie inny, znacznie lepszy poziom. Rewelacyjnie zaczął bronić Krzysztof Nowicki, który dzisiaj nie potrzebował żadnej zmiany, mocno stanęliśmy gospodarzom w defensywie. Do tego doszedł cierpliwy, konsekwentny i właściwie bezbłędny atak. Bardzo dobrą zmianę dał w tym czasie Michał Nieradko.

W 57. minucie Śląsk zdołał doprowadzić do remisu 24:24, ale końcówka to pioruny ze strony gorzowian. Finisz 4:0. Gole Mateusza Stupińskiego, Michała Lemaniaka z rzutu karnego oraz dwa razy Rafała Renickiego. Brawo!

Stalowcy zakończą rozgrywki w sobotę, 21 maja. O godz. 17 w hali przy Szarych Szeregów w Gorzowie podejmą Warmię Olsztyn. W pierwszej rundzie na boisku rywala zwyciężyliśmy 30:25.

ŚLĄSK WROCŁAW – BUDNEX STAL GORZÓW 24:28 (13:10)

ŚLĄSK: Młoczyński, Śliwiński – Koprowski 4, Tórz 4, Wiewiórski 3, Cegłowski 2, Michalak 2, Okapa 2, Salacz 2, Granowski 1, Mistak 1, Palica 1, Turkowski 1, Ziemiński 1, Kołodziejczyk.

STAL: Nowicki – Lemaniak 7, Stupiński 5, Renicki 4, Gintowt 3, Kłak 3, Pietrzkiewicz 3, Nieradko 2, Bronowski 1, Droździk, Kiersnowski.

WYNIKI Z 25. KOLEJKI:

Śląsk Wrocław – BUDNEX STAL GORZÓW 24:28, MKS Grudziądz – SPR Żukowo 28:36, Ostrovia Ostrów Wlkp. – Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 37:26, Nielba Wągrowiec – AZS AWF Biała Podlaska 20:24, MKS Wieluń – Padwa Zamość 21:30.

• 14. MKS Grudziądz 25 16 693:795

Zwycięzca rozgrywek wywalczy prawo gry w PGNiG Superlidze, jest spełni wymogi organizacyjne. Druga drużyna może zagrać baraż z rywalem z ekstraklasy, jeśli spełni wymogi licencyjne. Wymogiem dalszej gry w Lidze Centralnej w sezonie 2022/23 jest spełnienie kryteriów licencyjnych, m.in. założenie spółki akcyjnej lub spółki z o.o.