A A+ A++

Dark and Darker przyciągnęło wielu graczy od swojego powrotu na Steam. Niemniej sporo z nich negatywnie wypowiada się o produkcji studia Ironmace.

Źródło fot. Ironmace.

i

Po długim czasie Dark and Darker wróciło na Steama i od razu oberwało od niektórych graczy. Mimo że przy tytule bawi się jednocześnie wielu użytkowników owej platformy, liczni wystawili grze negatywne recenzje. Wszystko przez model dystrybucji, w jakim dungeon crawler został udostępniony.

Od 7 czerwca, tj. od dnia powrotu gry na Steam, Dark and Darker zebrało w sumie 1193 recenzje. Co jednak istotne, jedynie 46% z tych opinii jest pozytywnych. W najlepszym momencie przy omawianym RPG bawiło się 21 947 użytkowników w tym samym czasie.

Kontrowersyjne free-to-play

Aktualnie produkcję można ogrywać we wczesnym dostępie w modelu free-to-play zarówno na Steamie, jak i w Epic Games Store. Właśnie ten sposób dystrybucji gry wyraźnie podzielił jej wielbicieli i wywołał u nich ogromne emocje.

Przeglądając wystawione recenzje Dark and Darker, w oczy rzucają się szczególnie negatywne opinie. Gracze, którzy je napisali, podkreślają, że produkcja wydana w takiej formie jest właściwie wersją demonstracyjną. Wszystko ze względu na płatną zawartość – jeśli wyłożymy 30 dolarów (ok. 120 zł), dostaniemy więcej możliwości zabawy.

Darmowa rozgrywka jest bowiem bardzo ograniczona. W modelu free-to-play stworzymy tylko jedną postać na konto, nie mogąc zmienić jej klasy. Ponadto dostępne są wyłącznie zwykłe lochy z łatwiejszymi przeciwnikami oraz mniejszą liczbą łupów.

Nie zabrakło również graczy, którzy bronią metody wydawniczej zastosowanej przez twórców. Zwracają oni uwagę, że w ten sposób deweloperzy zachęcą większą grupę odbiorców do sprawdzenia RPG, a nałożone limity mają chociażby uniemożliwić zakładanie nowych kont przez danego użytkownika.

Warto też dodać, że w pozytywnych recenzjach Dark and Darker gracze po prostu wyrażają zadowolenie z powrotu ulubionego dungeon crawlera na Steama. Zaznaczmy, że tytuł zniknął z platformy w marcu 2023 roku na skutek pozwu firmy Nexon.

Dark and Darker – szczegóły 4. sezonu

Wraz z ponownym pojawieniem się Dark and Darker na Steamie, studio Ironmace przedstawiło szczegóły świeżej zawartości, jaka zmierza do produkcji. 4. sezon przyniesie m.in. poniższe zmiany:

  1. nową wersję mapy Ice Abyss;
  2. klasę druida;
  3. ulepszenie bezpłatnego konta do legendarnej wersji (za którą trzeba zapłacić);
  4. cross-play między różnymi platformami na PC;
  5. ulepszony system matchmakingu, z którego zniknie tzw. pre-lobby;
  6. odświeżoną mapę Gathering Hall, która będzie zawierała także tawernę;
  7. nowy tryb Areny i system wyników, prezentujący rezultaty graczy.

Oprócz tego nie zabraknie standardowych poprawek pojawiających się błędów. Zmienione zostaną także niektóre statystyki postaci. Niestety twórcy nie ujawnili jeszcze daty debiutu tych nowości.

  1. Dark and Darker – oficjalna strona gry
  2. Dark and Darker – karta gry na Steamie
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUkraińcy ostro po meczu z Polską
Następny artykułKultowy horror powróci w nowych szatach. Oficjalna zapowiedź The Thing: Remastered