A A+ A++

Chiny uważają Tajwan za zbuntowaną prowincję i integralną część Państwa Środka. Pekin nigdy nie wyrzekł się siły w celu przywrócenia suwerenności nad wyspą, a kwestię Tajwanu uważają za swoją wewnętrzną sprawę. Tymczasem USA są głównym dostawcą nowoczesnego uzbrojenia dla tajwańskiej armii i – mimo braku utrzymywania formalnych relacji dyplomatycznych z Tajwanem – wspierają Tajpej na arenie międzynarodowej.

W czasie rozmowy w trakcie listopadowego, wirtualnego szczytu USA-Chiny z prezydentem Joe Bidenem, prezydent Chin Xi Jinping ostrzegł, że ci, którzy dążą do niepodległości Tajwanu i ci, którzy ich wspierają w USA “igrają z ogniem”.

Czytaj więcej

Chiny po plenum partii: Powrót cesarza, silna klasa średnia, izolacja Tajwanu

Teraz rzecznik resortu obrony Chin, Wu Qian stwierdził w czasie konferencji prasowej, że “zdrowe i stabilne” stosunki między armiami USA i Chin są “dobre dla obu stron” i są “tym, czego oczekuje świat”.

– Chiny chcą podtrzymywać współpracę z USA – dodał.

Od pewnego czasu, strona amerykańska powiedziała wiele nieodpowiedzialnych rzeczy i zrobiła wiele prowokacyjnych gestów w kwestii Tajwanu, Morza Południowochińskiego

Wu Qian, rzecznik resortu obrony Chin

– Jednakże, od pewnego czasu, strona amerykańska powiedziała wiele nieodpowiedzialnych rzeczy i zrobiła wiele prowokacyjnych gestów w kwestii Tajwanu, Morza Południowo…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZawieszony sędzia: zastraszyć przez przebierańców w togach się nie dam
Następny artykułOciepa o art 4 Traktatu NATO: Nie spieszymy się do tej opcji