A A+ A++

W Chinach znajdują się tzw. obozy reedukacyjne, w których przetrzymywani są Ujgurzy i inne mniejszości muzułmańskie. Obiekty te powstały w ramach deradykalizacji Sinciangu – regionu autonomicznego, w których muzułmanie stanowią większość. Okazuje się jednak, że władze Chin dokonują demograficznego ludobójstwa, zmuszając tamtejsze kobiety do sterylizacji, stosowania antykoncepcji i aborcji.

Raport opracowany przez Adriana Zenza, niemieckiego antropologa, który zajmuje się badaniem chińskich obozów reedukacyjnych, został opracowany na bazie oficjalnych danych, dokumentów politycznych oraz wywiadów przeprowadzonych z kobietami z mniejszości etnicznych w Sinciangu. Dokument głosi, że ujgurskie kobiety są zamykane w obozach, gdy odmawiają aborcji lub nie zgadzają się na antykoncepcję i sterylizacją, nawet gdy zgodnie z prawem mają mniej niż dwójką dzieci.

Stosowane przez Chiny praktyki mają na celu ograniczyć populację muzułmańskich Ujgurów i są bardzo skuteczne, na co wskazują oficjalne dane. Jak wynika z przeprowadzonych analiz, współczynnik urodzeń w regionie Sinciang drastycznie zmniejszył się. W latach 2015-2018, w dwóch największych ujgurskich prefekturach wskaźnik urodzeń spadł nawet o 84%.

W Chinach od kilku dekad obowiązywała polityka jednego dziecka z niewielkimi wyjątkami. W 2015 roku oficjalnie została zniesiona, aby zwiększyć współczynnik urodzeń w kraju, jednak wygląda na to, że dla mniejszości etnicznych w Sinciangu nieoficjalnie nadal obowiązuje.

Władze Chin uznały, że raport na temat przymusowych sterylizacji, antykoncepcji i aborcji kobiet jest kłamstwem. Jednak w podobny sposób wypowiadały na temat samych obozów reedukacyjnych, do których ostatecznie przyznano się. Szacuje się, że w obozach przetrzymywanych jest około milion ludzi.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: BBC.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUwaga na dane z rynku pracy USA
Następny artykułZnów rośnie liczba wniosków o azyl w Europie