A A+ A++

Jezioro Poyang, położone w prowincji Jiangxi w południowo-wschodnich Chinach, od dziesięcioleci owiane jest tajemnicą i mistycyzmem. Ten ogromny zbiornik wodny, którego powierzchnia latem sięga nawet 3585 kilometrów kwadratowych, zyskał miano chińskiego Trójkąta Bermudzkiego. Od początku lat 60. do końca lat 80. XX wieku w jego głębinach zniknęło ponad 200 statków, a z załogami tych jednostek zaginęło ponad 1600 osób. Co gorsza, ponad 30 ocalałych z tych tragicznych wydarzeń popadło w obłęd.

Tajemnice jeziora Poyang od lat intrygują badaczy i fascynatów zjawisk paranormalnych. Pomimo licznych ekspedycji i intensywnych poszukiwań, na dnie jeziora nie odnaleziono żadnych wraków statków ani szczątków ofiar. Badacze z Instytutu Geografii i Limnologii w Nanjing, którzy od lat prowadzą badania tego akwenu, przyznają, że wciąż nie potrafią wyjaśnić, co tak naprawdę dzieje się w jego głębinach.

Jedną z najbardziej zagadkowych spraw związanych z jeziorem Poyang miała miejsce podczas II wojny światowej. W kwietniu 1945 roku w jeziorze zatonął japoński statek towarowy o masie ponad 2000 ton, załadowany skarbami i antykami zrabowanymi przez armię japońską obywatelom Chin. Nikt z załogi nie przeżył, a próby ratowania statku podjęte przez chiński rząd nacjonalistyczny we współpracy z amerykańskim nurkiem Edwardem Boyerem nie przyniosły rezultatu. Podczas tej akcji ratowniczej kilku nurków w tajemniczy sposób zniknęło.

Położenie jeziora Poyang, znajdującego się w pobliżu 30 stopnia szerokości geograficznej północnej, jeszcze bardziej intryguje i podsyca legendy o nadprzyrodzonych zjawiskach w tym miejscu. Wiele osób rozpowszechnia plotki o potworach zamieszkujących akwen, pojawiających się tam UFO czy nawet obecności kosmitów. Jednak nadal nie ma racjonalnego wyjaśnienia dla wszystkich tajemnic związanych z jeziorem Poyang. Pozostaje ono nawiedzonym obszarem, pełnym niewytłumaczalnych zdarzeń i nierozwiązanych zagadek.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSkładka zdrowotna. Zmiany. Taką nowelizację proponuje rząd
Następny artykułDroga Krzyżowa ulicami Oświęcimia