A A+ A++

Przez lata główną siedzibą Narodowego Funduszu Zdrowia była placówka przy ul. Kopcińskiego. Od początku czerwca sprawy pacjentów – np. potwierdzanie profilu zaufanego, wyrabianie ECUZ, czy spotkania z ekspertami organizacji pacjenckich – załatwiane będą gdzie indziej. Nowa siedziba łódzkiego NFZ przeniosła się na ul. Targową 35. 

Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta

ZOBACZ TAKŻE: “Panujemy nad koronawirusem? Bzdura!”. Magda, jej syn i zakażona matka zamknięci w małym mieszkaniu

NFZ zadbało także o klientów na wózkach

Zamiast dość ciasnych pomieszczeń jest sala o powierzchni 340 metrów kwadratowych. Zamiast 11 stanowisk, jak do tej pory, teraz jest 15. W dodatku jedno, dla niepełnosprawnych, zostało na ich wniosek dostosowane do potrzeb wyjątkowych pacjentów. Biurko można automatycznie podnieść, lub opuścić, tak aby osoby z dysfunkcjami ruchu mogły wygodnie i bezpiecznie z tego stanowiska korzystać i załatwiać przy nim formalności. 

Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta

– Szukaliśmy obiektu funkcjonalnego i przyjaznego dla pacjentów. Wybrane miejsce jest pozbawione barier architektonicznych, ma dwukrotnie większą poczekalnię wyposażoną w dodatkowe blaty, które umożliwią naszym klientom komfortowe wypełnianie dokumentów – mówi Artur Olsiński, dyrektor łódzkiego oddziału NFZ. – Przyszło nam się przeprowadzać w trudnym czasie pandemii, co było dużym wyzwaniem, ale mam nadzieję, że nasze starania pacjenci docenią. 

Jeden pacjent przy okienku. Koniecznie w maseczce

Nowa siedziba działa od 1 czerwca. W czasie, gdy apeluje się o utrzymanie społecznego dystansu, jej większa powierzchnia to dodatkowy atut. Gdy okienka są zajęte, pacjenci mogą wygodnie czekać w poczekalni. Przed wejściem na salę główną każdy dezynfekuje dłonie i obowiązkowo musi założyć maseczkę. Przestrzegania reżimu sanitarnego pilnuje koordynator, który czeka przy wejściu do sali głównej. Przy stanowisku może być tylko jeden pacjent. Pracownicy mają przyłbice i rękawiczki

ZOBACZ TAKŻE: Potężne ognisko koronawirusa w Łódzkiem. Pracuje tu 500 osób. Przebadano 100, zakażonych ponad połowa

Każdy z pacjentów pobiera bilet z numerkiem i może spokojnie oczekiwać na swoją kolej. 

Nowością jest oddzielny pokój dla matki z dzieckiem, odpowiednio wyposażony i odosobniony. W pokoju do profilaktyki pacjenci mogą spotkać się z przedstawicielami organizacji pacjenckich, a wkrótce też będą mieli możliwość zrobienia tam – na miejscu – podstawowych badań, takich jak pomiar ciśnienia, wagi, czy cukru. 

Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta

Jak podkreślają w łódzkim NFZ, do nowej siedziby łatwiej jest dojechać komunikacją miejską, jest więcej miejsc do parkowania, wyznaczono też miejsca postojowe dla niepełnosprawnych. 

Na ul. Targową 35 przeniosła się nie tylko sala obsługi, ale także Wydział Świadczeń Opieki Zdrowotnej i Wydział Gospodarki Lekami NFZ. To w sumie 91 osób. 

Sala obsługi klienta NFZ to miejsce, które – jak wynika ze statystyk – rocznie odwiedza blisko 140 tysięcy pacjentów. 

KORONAWIRUS W REGIONIE

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWirtualny snobizm | Łańcuszki snobizmu
Następny artykułElektroniczne usługi wyborcze