Carlos Alcaraz odpadł z turnieju w Rzymie po porażce z Fabianem Marozsanem. Wicelider rankingu ATP przegrał z Węgrem w dwóch setach 6:3 7:6. Marozsan jest aktualnie dopiero 135. zawodnikiem rankingu światowego. Wcześniej Alcaraz pokonał w tym turnieju swojego rodaka Alberta Ramosa-Vinolasa, natomiast w pierwszej rundzie miał wolny los.

To ogromna niespodzianka. Mecz był bardzo wyrównany, jednak w decydującym tie-breaku drugiego seta Węgier okazał się lepszy. Alcaraz jest bardzo utalentowanym tenisistą młodego pokolenia, ma jedynie 18 lat, jednak jego porażka z Marozsanem jest dla niego wielkim rozczarowaniem.

Teraz Marozsan będzie musiał zmierzyć się z innym Hiszpanem, Alejandro Davidovichem Fokiną, który pokonał w swoim meczu Boticu van de Zandschlupa. Mecz ten zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ obaj zawodnicy grają bardzo ofensywnie i potrafią zaskoczyć rywali swoją różnorodnością uderzeń.