A A+ A++

Trzeba przyznać, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie próżnuje w ostatnim czasie. W ubiegłych miesiącach mogliśmy usłyszeć o nałożeniu kar, których kwoty sięgały nawet kilkudziesięciu milionów złotych, na wiele firm takich jak Polsat, T-Mobile, czy też Auchan. Tym razem przeanalizowano działania spółki Canal+ Polska i doszukano się nieuczciwych praktyk. W związku z tym firma musi zmagać się teraz z poważnymi konsekwencjami.

UOKiK nałożył karę finansową na Canal+ Polska, której wartość wynosi niemal 50 mln złotych. Na dodatek każdy poszkodowany klient ma uzyskać odpowiednie odszkodowanie od spółki.

Canal+ ma do zapłaty kilkadziesiąt milionów złotych kary. Oszukani klienci mają otrzymać odpowiednie odszkodowanie [1]

T-Mobile z ogromną karą finansową. Firma musi ponieść konsekwencje oszukiwania klientów

W tym wypadku nieuczciwe działania podjęte przez Canal+ Polska, a zasadniczo to przez konsultantów spółki, dotyczyły rozmów telefonicznych kierowanych do klientów. W ich trakcie osoby były manipulowane w taki sposób, aby ostatecznie nieświadomie podpisały równoległą umowę długoterminową. Wszystko opierało się na wizji bezpłatnego prezentu lub dodatkowego pakietu. Klient orientował się w całej sytuacji dopiero wtedy, kiedy mijał bezpłatny okres próbny – natomiast w tym czasie było już za późno, więc musiał opłacać kolejną umowę. 

Canal+ ma do zapłaty kilkadziesiąt milionów złotych kary. Oszukani klienci mają otrzymać odpowiednie odszkodowanie [2]

Grupa OLX na celowniku UOKiK. Zarzuty kierowane do platformy OLX dotyczą systemu ocen, który jest pozbawiony sensu

Konsultanci wmawiali klientom Canal+, że nawiązują z nimi kontakt, ponieważ okoliczności są wyjątkowe lub liczba promocyjnych pakietów jest mocno ograniczona. Często zawyżali także (nawet o 50%!) wyjściowe ceny innych pakietów, aby porównać je tymi, które właśnie oferowali – dzięki temu mogły one się wydawać bardzo atrakcyjne. Za takie działania Canal+ Polska otrzymał karę w wysokości 46 557 853 mln złotych. Spółka ma także zwrócić koszty osobom, które zawarły umowę w okresie od 10 października 2019 roku do 23 kwietnia 2022 roku. Od decyzji spółka ma prawo się jeszcze odwołać.

Źródło: UOKiK

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSmog dusi mieszkańców. Od rana normy zanieczyszczeń są przekroczone
Następny artykułNowa miotła już działa. Jak będą odwoływane zarządy spółek Skarbu Państwa?