A A+ A++

Do puli tytułów rozgrywanych podczas odbywającego się latem 2024 roku Esports World Cup dołączyły gry z serii Call of Duty, sprawiając tym samym, że wydarzenie stało się jednym z największych w historii turniejów e-sportowych.

Źródło fot. EWC

i

Fundacja Esports World Cup (EWCF) włączyła Call of Duty: Modern Warfare III i Call of Duty: Warzone do listy gier biorących udział w Esports World Cup (EWC). Impreza odbędzie się już tego lata w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej. Harmonogram wydarzenia zawiera 22 turnieje w 21 grach, czyniąc go tym samym jednym z największych turniejów e-sportowych na świecie.

Od czasu swojej premiery w 2003 roku, seria Call of Duty pozostaje jedną z najpopularniejszych gier wideo na świecie. Call of Duty: Modern Warfare III jest jedną z najlepiej sprzedających się gier wideo 2023 roku w Stanach Zjednoczonych. Wydane w marcu 2020 roku Call of Duty: Warzone odniosło natychmiastowy sukces jako przedstawiciel serii gatunku battle royale. Obie gry oferują solidne ekosystemy e-sportowe, które angażują fanów w różnych formatach.

Dodając dwie niesamowite gry Call of Duty do Esports World Cup, wywiązaliśmy się z naszej obietnicy dostarczenia najlepszych gier fanom e-sportu na całym świecie – powiedział Ralf Reichert, dyrektor generalny Esports World Cup Foundation. Call of Duty jest ostatnim elementem naszego historycznego harmonogramu EWC 2024 i cieszymy się, że możemy powitać e-sportowców i fanów z całego świata tego lata w Rijadzie.

Esports World Cup będzie również gospodarzem rozgrywek w Apex Legends, Counter-Strike 2, Dota 2, EA Sports FC 24, Fortnite, Free Fire, Honor of Kings, League of Legends, Mobile Legends: Bang Bang, Overwatch 2, PUBG Battlegrounds, PUBG Mobile, ESL R1, Rocket League, StarCraft II, Street Fighter 6, Teamfight Tactics, TEKKEN 8 i Tom Clancy’s Rainbow 6 Siege.

Każdy z turniejów Esports World Cup będzie miał własną pulę nagród o łącznej wartości przekraczającej 33 miliony dolarów. Podczas turnieju odbędą się zawody Call of Duty: Warzone (3-6 lipca), w których udział weźmie 21 drużyn walczących o nagrody o łącznej wartości 1 miliona dolarów oraz Call of Duty: Modern Warfare III (15-18 sierpnia), w których pojawi się 16 drużyn walczących o 1,8 miliona dolarów.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Esports World Cup, odwiedź stronę www.esportsworldcup.com i śledź nadchodzące zapowiedzi rozgrywek Esports World Cup na X (dawniej Twitter).

Materiał został opublikowany we współpracy z Esports World Cup.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKoniec świadczenia dla osób przyjmujących uchodźców z Ukrainy