Callum Ilott odniósł pierwsze zwycięstwo w Formule 2. Debiutant Marcus Armstrong finiszował 8,8 sekundy za 21-latkiem z Cambridge. Kolejny rookie, Robert Szwarcman walczył o P2 z Nowozelandczykiem.

Luca Ghiotto zwolnił siódme pole startowe i zaparkował na poboczu. Marino Sato zjechał na pit lane. Ilott wygrał start z posiadaczem pole position, Guanyu Zhou. Jehan Daruvala został uderzony na Remus Kurve. Yuki Tsunoda po obrocie zgasił silnik.

Zhou wyprzedził Ilotta na Würth Kurve. Mick Schumacher zajmował trzecie miejsce – przed Drugovichem, Szwarcmanem, Lundgaardem i Ticktumem.

Szwarcman minął Drugovicha (7), który po 9 okrążeniu zatrzymał się po twarde opony. Ticktum i Mazepin zostawili za sobą Lundgaarda. W trakcie pit stopu Nikity Mazepina wystąpił problem z lewym tylnym kołem. Rosjanin spadł na P18.

Jack Aitken otrzymał karę 10 sekund za złe ustawienie na starcie. Armstrong pozbył się miękkich opon po 12, Szwarcman i Ticktum po 13 okrążeniu.

Guanyu Zhou posiadał w zapasie 0,9 sekundy nad Illotem, nim zjechał na pit stop (17). Callum Ilott zmienił opony po następnym kółku – i wrócił przed Zhou. Liderem został Mick Schumacher.

Po pit stopie Schumacher widniał na czwartym miejscu – za Alesim, Markiełowem i Matsushitą, którzy rozpoczęli wyścig na twardych Pirelli, przed Illotem i Zhou.

Zhou wyprzedził Ilotta (20), a następnie Schumachera (21). Ilott również wykorzystał DRS i ograł Schumachera na Schlossgold Kurve. Po pit stopie Markiełowa Guanyu Zhou wrócił na czoło stawki (25).

Chiński junior Renault miał kłopoty ze skrzynią biegów i po 26 okrążeniu skierował się na pit lane. Liderował Callum Ilott przed Mickiem Schumacherem. Artiom Markiełow zaparkował na trawie w drugim sektorze. Wysłano do akcji Safety Car.

Restart nastąpił po 31 okrążeniu. Mick Schumacher popełnił błąd na Würth Kurve. Uciekł tył Dallary, wicelider wypadł z toru i znalazł się na P13. Na drugie miejsce awansował Marcus Armstrong, na trzecie – Robert Szwarcman.

Nikita Mazepin, jedenasty w kolejce, został ukarany 5 sekundami za naruszenie regulaminu podczas jazdy za samochodem bezpieczeństwa. Giuliano Alesi wykorzystał miękkie opony i zyskał cztery miejsca, a na 38 okrążeniu odebrał szóstą lokatę Louisowi Delétrazowi. Ósmy w w wynikach, Felipe Drugovich rozpocznie sprint z pole position.