A A+ A++

Komisja Dyscyplinarna PZPN wydała komunikat w sprawie byłego sędziego szczebla centralnego Grzegorza Gilewskiego. Organ uznał winę byłego arbitra i ukarał go.

W komunikacie na stronie związku można przeczytać, że postępowanie dotyczyło spraw sprzed 18 lat.

„Komisja Dyscyplinarna PZPN (…), po rozpoznaniu sprawy Grzegorza Gilewskiego (…) obwinionego o czyn korupcji w piłce nożnej, postanowiła:

  • 1. Uznać odpowiedzialność dyscyplinarną obwinionego Grzegorza Gilewskiego za czyn dyscyplinarny, polegający na przyjęciu obietnicy korzyści majątkowej w związku z meczem rozegranym w dniu 16.10.2004 r. pomiędzy klubami Pogoń Szczecin i Górnik Łęczna.
  • 2. Wymierzyć obwinionemu Grzegorzowi Gilewskiemu karę dyscyplinarną – karę zasadniczą 1 roku dyskwalifikacji oraz dodatkową pieniężną w wysokości 10.000 zł.

Nie do końca wiadomo, co orzeczona kara będzie oznaczać. Gilewski 31 grudnia przestał być jednym ze współwłaścicieli obecnego beniaminka Ekstraklasy – Radomiaka. Mimo to często pojawiał się w tym sezonie na jego meczach i to często w gronie ścisłego kierownictwa klubu. W 2019 roku został skazany za czyny korupcyjne. Dostał wyrok 16 miesięcy pozbawienia wolność w zawieszeniu oraz trzyletni zakaz działania w profesjonalnym futbolu.

W latach 1998-2008 był sędzią meczów ekstraklasy. Miał też uprawnienia arbitra międzynarodowego. Jako czwarty Polak prowadził spotkanie Ligi Mistrzów. Przed mundialem 2010 w RPA był gronie sędziów kandydatów do prowadzenia pojedynków na turnieju. CBA zatrzymało go w 2008 roku.

CZYTAJ TAKŻE:

FOT. 400mm.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNowy rok, nowe możliwości. Policja zaprasza w swoje szeregi