A A+ A++

W Piotrkowie zawrzało, po tym jak w przestrzeni publicznej pojawiła się informacja o rozpoczynającym się remoncie fragmentu ulicy Słowackiego. Dla wielu mieszkańców to niepotrzebne wydatki. – Tyle ulic w Piotrkowie aż krzyczy o remont od lat, a oni całkiem dobrą Słowackiego chcą robić? – zastanawia się jedna z mieszkanek Piotrkowa. Miejscy urzędnicy są jednak innego zdania. – Doraźne naprawy nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, dlatego podjęto decyzję o kompleksowej wymianie nawierzchni – czytamy w oświadczeniu magistratu.

Piotrkowski internet aż kipi od negatywnych komentarzy po ogłoszeniu decyzji w sprawie remontu fragmentu ulicy Słowackiego na odcinku od POW do placu Kościuszki.

Mazowiecka, Moryca, Żelazna i Roosevelta czekają na remont wieki. Skrzyżowanie Moryca z Mazowiecką to wypadkowa pułapka. Planujecie coś z tym zrobić? A nowe ścieżki rowerowe, może w końcu asfalt, nie kostka? Ktoś z naszych wspaniałych polityków to czyta? Śmiem wątpić. – pisze pan Piotr.

Proponuję przejechać się ul. Krzywa – może nie jest to jakaś długa ulica ale tam jest dopiero „hardkor” – dodaje pani Monika.

– ul. Narutowicza lubi to – mówi z przekąsem pan Michał.

– Zamykają ul. Słowackiego? A po co? Przecież jest dobra, może chcą ją poszerzyć?
– zastanawia się pani Marlena.

– Czego brakuje tej ulicy żeby ja remontować? Ta ulica jest w dobrej kondycji. Za dużo pieniędzy w kasie? To wydać ją tam gdzie jest naprawdę potrzebna renowacja nawierzchni. Ul. Wolborska miała być remontowana i nic. Ul. Żelazna w dwóch kierunkach… aż strach tamtędy się poruszać. Ul. Roosevelta od przejazdu w kierunku Wroniej. A skoro już o remoncie, to można by zrobić taki jeden. Chodzi o skrzyżowanie Słowackiego z POW. Przy skręcie do POW jest sporo miejsca które jest nie używane. A gdyby w tym miejscu zrobić pas do skrętu w prawo, zamiast czekać kiedy zamknięty jest przejazd kolejowy – pisze kolejny internauta An Dre

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie Trybunalskim poinformował o przyczynach rozpoczęcia prac modernizacyjnych na ul Słowackiego na odcinku od POW do placu Kościuszki. – Obecny stan nawierzchni jest w wielu miejscach spękany, co powoduje ryzyko poważniejszych uszkodzeń, zwłaszcza przy dużym ruchu pojazdów. Doraźne naprawy nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, dlatego podjęto decyzję o kompleksowej wymianie nawierzchni. Argumentem „za” remontem, jest także funkcja reprezentacyjna tej ulicy. Przetarg na realizację tego projektu ogłoszono w połowie kwietnia. Oferty składano do 8 maja umowę na początku czerwca podpisał ówczesny dyrektor ZDiUM Karol Szokalski. Koszt inwestycji to 762.260,47 zł. – czytamy w informacji magistratu.

Zdaniem pracowników ZDiUM „taniej jest wykonać nową nakładkę niż za rok lub dwa ponosić koszty rzędu kilku milionów złotych. Spękania, które można zaobserwować teraz, w przyszłości spowodują poważniejsze uszkodzenia podbudowy drogi, wymagający bardziej kosztownego remontu” czytamy w oświadczeniu.

– Ulica Słowackiego jest jedną z głównych w Piotrkowie Trybunalskim. Generuje bardzo duży ruch, przede wszystkim komunikacji zbiorowej. Prawie wszystkie autobusy, które kursują po Piotrkowie, przejeżdżają ulicę Słowackiego, co dodatkowo przyczynia się do degradacji nawierzchni i wyjaśnia potrzebę, aby ta droga była w odpowiednim stanie – wyjaśnia Agata Wypych z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Doraźne łatanie dziur generuje koszty i nie przynosi efektów. Zdaniem pracowników zarządu, taniej jest wykonać nową nakładkę niż za rok ponosić koszty rzędu kilku milionów złotych. Ul Słowackiego to także wizytówka miasta. Ostatni generalny remont tej części ulicy Słowackiego zakończono w 2011 roku.

Przypomnijmy, że prace remontowe, które zostaną przeprowadzone przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych, rozpocznie się 8 lipca o godzinie 7:00. Do tego momentu, odcinek ulicy Słowackiego objęty modernizacją będzie przejezdny. Dojazdy docelowe będą zapewnione. Przejazd ulicą Sienkiewicza od Wojska Polskiego do Narutowicza, zostanie też zachowany.

reklama

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSportowe wakacje na orliku i PumpTracku: Turnieje, treningi i strefa kibica
Następny artykułWiceminister zdrowia: Obniżenie składki zdrowotnej jest ekonomicznie nieuzasadnione