A A+ A++

Długo wyczekiwana inwestycja w Braniewie w końcu doczekała się finału. Główna arteria miasta – ul. Kościuszki oficjalnie została otwarta. – Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do finalizacji tej inwestycji – mówił Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa.

Remont ulicy Kościuszki w Braniewie wykonano w ramach projektu pt. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 507 Braniewo – Pieniężno na odcinku Braniewo – Wola Lipowska”.

Remont odcinka trasy nr 507 Braniewo – Wola Lipowska wraz z ulicą Kościuszki w Braniewie to pierwszy etap remontu drogi do Pieniężna. W ramach tego etapu rozbudowano łącznie 14,5 km. Co zyskała ulica Kościuszki? Przebudowano skrzyżowania, poprawiono parametry drogi, powstały nowe zatoki postojowe oraz parkingi, zajęto się chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Całkowita wartość projektu wynosi 65 mln. zł. z czego 85 proc. sfinansowano ze środków europejskich, 5 proc. – środki z budżetu państwa, a reszta pochodzi od samorządów lokalnych. Trwający prawie dwa lata pierwszy etap zakończono 9 lipca 2020 roku.

Nowa ulica jest przede wszystkim bezpieczniejsza i bardziej funkcjonalna, choć, jak zauważa burmistrz Braniewa, także piękniejsza. – Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do finalizacji tej inwestycji – mówi Tomasz Sielicki. – Przypomnę, jest to największa inwestycja w powojennym Braniewie. Słowa podziękowania za okazaną cierpliwość należą się również mieszkańcom miasta. Remonty głównych arterii komunikacyjnych zawsze wiążą się z dużymi utrudnieniami. Na szczęście mogłem liczyć na waszą wyrozumiałość i pełne wsparcie.

– Jestem dumny, że w 2011 roku, jeszcze jako Wójt Gminy Braniewo miałem zaszczyt zainicjować go ze śp. Henrykiem Mrozińskim, ówczesnym Burmistrzem Braniewa – wspomina burmistrz. – Jak to zwykle bywa, zaczęło się od rozmów, na początek o wprowadzeniu inwestycji do Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Prowadziliśmy je z ówczesnym Marszałkiem Województwa Jackiem Protasem, Wicemarszałkiem Witoldem Wróblewskim oraz Dyrektorem ZDW Waldemarem Królikowskim. W tym przypadku w ślad za rozmowami poszły ogromne pieniądze.
Inwestycja jest bardzo ważna w kontekście zwiększania mobilności regionalnej, dostępności obszaru przygranicznego oraz podniesienia wewnętrznej spójności regionu.

na

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNIEMIRÓWEK KOLONIA Kierował po alkoholu, bo „opijał zakup nowego samochodu”
Następny artykułIntel Rocket Lake-S – Core i7 vPro z 8 rdzeniami i 12 wątkami