IV liga – zachodnia Małopolska

Orzeł Ryczów – MKS Trzebinia 2-0 (1-0)

1-0 Klemens Drobniak (45), 2-0 Wojciech Wojcieszyński (63-karny)

Trzebinia: Wróbel – Mrożek (60. Sochacki), Kiczyński, Górka, Martyniak (60. Sz. Kurek), Wójcik (71. Korcz), Stachowski, Zybiński (71. J. Pająk), Podobiński (60. Barczyk), Szczurek, Mendela

„Żółto-czarni” nie zdołali zapunktować w wyjazdowym starciu z liderem rozgrywek. Orzeł wygrał 2-0 i wciąż pozostaje niepokonany w lidze.
Po pierwszej odsłonie spotkania drużyna z Ryczowa prowadziła 1-0. Gola do szatni zdobył w 45. minucie Klemens Drobniak, w przeszłości broniący barw trzebińskiego MKS.
Wynik meczu na 2-0 ustalił w 63. minucie Wojciech Wojcieszyński, skutecznie egzekwując rzut karny.
Goście kończyli mecz w dziesięciu. W 75. minucie czerwoną kartkę (konsekwencja dwóch żółtych) obejrzał Radosław Górka.
– Mecz na bardzo ciężkim terenie z liderem, który do tej pory nie przegrał spotkania. W pierwszej połowie mecz wyrównany. Niestety dostaliśmy bramkę do szatni w 45, minucie po strzale życia Klemensa Drobniaka. Wychodzimy na drugą połowę i walczymy. Mamy sytuacje stuprocentową, po której Ryczów wychodzi z akcją i dostaje karnego z kapelusza. To zabiło mecz. Naprawdę chyba nigdy nie widziałem, żeby sędzia gwizdnął taką jedenastkę. Grając potem w dziesięciu nie mogliśmy już nic zdziałać – mówi Tomasz Wróbel, bramkarz MKS.
W następnej kolejce (w sobotę, 21 października, godz. 11:00) MKS rozegra ostatni w tym roku pojedynek na swoim stadionie. Podopieczni Szymona Stawowego podejmą Dalin Myślenice, który w sobotę przegrał na własnym terenie z Beskidem Andrychów.

Start Kamień – Ciężkowianka Jaworzno 2-1

Lider rozgrywek potwierdził znakomitą formę w tym sezonie i w najciekawiej zapowiadającym się pojedynku tej kolejki pokonał 2-1 Ciężkowiankę. To jedenasta wygrana z rzędu Startu Kamień, który może się pochwalić w lidze kompletem punktów.
Dobrą dyspozycję w ostatnich meczach potwierdziła Błyskawica Myślachowice, która rozbiła w Rozkochowie miejscową Wisełkę aż 9-0. Wynik dwucyfrowy był zatem bardzo blisko.