A A+ A++

„Strażak niezależnie od zewnętrznych okoliczności zawsze jest gotów poświęcić nawet własne życie, które jest największą z ziemskich wartości” – mówił bp Jan Wątroba w kościele farnym w Rzeszowie podczas uroczystości 150. rocznicy powstania Rzeszowskiej Straży Pożarnej i Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka.

13 maja 2022 r. w rzeszowskiej farze obyła się Msza św. z okazji 150. rocznicy powstania Rzeszowskiej Straży Pożarnej i Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka. Eucharystii przewodniczył bp Jan Wątroba, a w koncelebrze uczestniczyli kapelani służb mundurowych. Liturgia zgromadziła władze wojewódzkie, samorządowe, a także podkarpackich strażaków i poczty sztandarowe.

W homilii bp Jan Wątroba odniósł się do przeżywanego przez strażaków święta patronalnego i kolejnej rocznicy powstania Rzeszowskiej Straży Pożarnej. „Patrząc na postawę kolejnych pokoleń strażaków jesteśmy wdzięczni za ich gotowość do obrony mienia, ale także zdrowia i życia mieszkańców wiosek i miast (…) Strażak niezależnie od zewnętrznych okoliczności zawsze jest gotów poświęcić nawet własne życie, które jest największą z ziemskich wartości” – mówił Biskup Rzeszowski.

Po zakończeniu Mszy św. odbył się uroczysty apel na Placu Farnym, podczas którego odznaczono sztandar Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie, wręczono odznaczenia państwowe, resortowe, korporacyjne. Odbyła się również nominacja na wyższe stopnie służbowe.

Przygotowano również defiladę pododdziałów pieszych i zmotoryzowanych na trasie ul. Matejki, Placem Farnym, ul. Moniuszki, al. Cieplińskiego, ul. Pułaskiego.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKarol Urbanowicz: Będę chciał pokazać, że stać mnie na dużo
Następny artykułOpozycja ma powody do strachu. Kolejny sondaż łaskawy dla PiS