A A+ A++

Modlitwa, konferencje, spotkania, warsztaty i koncerty składają się na plenerowy Festiwal Życia w Kokotku, w którym biorą udział młodzi z całej Polski. Wydarzenie rozpoczęło się we wtorek od Mszy św. pod przewodnictwem biskupa Grzegorza Suchodolskiego, przewodniczącego Rady KEP ds. duszpasterstwa młodzieży. W tym roku przewodnią postacią jest Estera, a hasłem są słowa: „Wracaj do domu”.

Tomasz Zielenkiewicz – Warszawa

W homilii biskup podkreślał, że obecnie w szkołach, uczelniach, środowiskach wielu młodych traci wiarę i przestaje praktykować. Zaznaczył, że duża część młodzieży pozostaje obojętna. “Duża część młodego pokolenia nie przyznaje się w ogóle do wiary. Socjologowie z KUL nazwali to bezdomnością wyznaniową” – wskazywał. Zaprosił uczestników do działania na rzecz tych osób. “Jesteście tutaj nie tylko dla siebie, każdy z was jest zaproszony tutaj przez Pana Boga, ze względu na tych waszych przyjaciół, którzy są bezdomni w wyznaniu jakiejkolwiek wiary, czy religii” – zaznaczył. “Od was będzie zależało – we współpracy z łaską Bożą – czy tak jak królowa Estera będziecie później potrafili uratować całe swoje pokolenie” – dodał. 

Biskup wezwał też do modlitwy za tych, którzy odeszli od Kościoła i przestali trwać we wspólnocie. “Jest nadzieja, żeby powrócili, tą nadzieją jest Jezus Chrystus — prawdziwy Pan, jedyna droga do domu” – powiedział hierarcha. Poprosił, by przyjąć misję walki o powrót do domu dla siebie, a później innych. “Wołamy do Pana, by wyzwolił nas od lęków, uprzedzeń i otworzył nas na ewangelizację” – wskazywał. “Wracaj do domu, a później niech wrócą także i inni” – zakończył.

Uczestnicy podczas festiwalu biorą udział w codziennych Mszach Świętych, konferencjach i warsztatach. Na festiwalowej scenie zagrają Siewcy Lednicy oraz Mesajah i CBool, a poranne konferencje wygłoszą o. Tomasz Nowak , ks. Tomasz Trzaska, s. Kamiliana Szymura i br. Kryspin Maćczak oraz Edyta i Łukasz Golcowie. Zaplanowano też Bieg Festiwalowicza – kilkukilometrowy wyścig przez wodę, błoto, piasek i las, który odbędzie się w czwartek po południu. 

Festiwal potrwa do niedzieli 14 lipca i zakończy się świadectwami uczestników oraz uroczystą Mszą świętą. Do wydarzenia wciąż można dołączyć. Karnety 7-dniowe i weekendowe, bilety jednodniowe oraz wejściówki wieczorne są do nabycia na terenie festiwalu oraz na stronie www.festiwalzycia.pl. Bieżące relacje z festiwalu można śledzić w mediach społecznościowych – na Facebooku, Instagramie, TikToku i YouTubie

(Autor jest pracownikiem Polskiego Radia)

Festiwal Życia w Kokotku

Festiwal Życia w Kokotku

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł​Jerzy Stuhr nie żyje
Następny artykułGdzie są najbrudniejsze paczkomaty? Wykryto jedną zależność