A A+ A++

– Bądźmy w naszych domach prorokami czułości Boga. Szczery gest, nawet bez słów, ma moc czynić cuda – mówił bp Robert Chrząszcz, który 4 lipca przewodniczył w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu comiesięcznym modlitwom w intencji rodzin i obrony życia poczętego.

Temat lipcowego spotkania brzmiał: „By rodzina była Bogiem silna”.

W homilii bp Robert Chrząszcz odwołując się do Słowa Bożego podkreślał, że czułość uzdrawia ludzkie serca z wszelkiej złości. – I oto staje przed nami święty Józef, a wraz z nim cały dom w Nazarecie, który śmiało możemy nazwać „domem czułości”. Najczęściej takimi „prorokami czułości Boga” są w naszych rodzinach dzieci, a także dziadkowie i babcie, którym dzisiaj wyrażamy naszą serdeczną wdzięczność – powiedział biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej.

Akcentował, że ludzka czułość jest objawieniem, a nawet uobecnieniem Bożej miłości.

Wskazywał, że gorliwie w swoim życiu realizował to patron dnia – bł. Piotr Jerzy Frassati. – Tercjarz dominikański, tryskający energią i ogromną radością życia, faktycznie spieszył się, by kochać ludzi, to znaczy dzielić się z innymi swoim intensywnym doświadczeniem miłości Boga. Umacniany codzienną Komunią świętą, częstą adoracją eucharystyczną, słowem Bożym oraz różańcem, którego jak potwierdzają zgodnie ci, którzy go znali praktycznie nie wypuszczał z rąk sporą część swego czasu poświęcał ubogim – mówił kaznodzieja.

Przekonywał, że jednym ze skuteczniejszych sposobów na obronę życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci jest ukazanie jego wartości i piękna. – Świetnie to czynią dziadkowie i babcie, zwłaszcza w tym tak bardzo naturalnym porozumieniu z wnukami, będąc cierpliwymi prorokami czułości, która wsparta Bożą miłością ma moc uwolnić świat sparaliżowany obojętnością, albo co gorsza bezduszną agresją. Bo szczerze okazana czułość ma jeden krótki i mocny przekaz: „Jesteś ważny, ważna dla mnie. Pamiętaj! Warto żyć!” – zaznaczył bp Chrząszcz.

Po komunii św. w Kaplicy Cudownego Obrazu św. Józefa Kaliskiego bp Robert Chrząszcz zawierzył św. Józefowi rodziny i dzieci nienarodzone.

W przemówieniu bp Damian Bryl zachęcał do modlitwy za młodych, którzy wybierają swoją drogę życiową. – Bardzo chciałbym zaprosić wszystkich do modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa za tegorocznych maturzystów, szczególnie za tych, którzy w sercu odkrywają powołanie do służby w Kościele. Prośmy dla nich o taką wrażliwość, by to powołanie mogli odkryć, ale także o odwagę, by potrafili pójść za tym Bożym wezwaniem – mówił biskup kaliski.

O. Tadeusz Rydzyk zaprosił wiernych na Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 13 i 14 lipca.

Wcześniej w ramach konferencji głos zabrał dr hab. Mieczysław Guzewicz, specjalista z zakresu teologii biblijnej i moralnej, autor wielu publikacji nt. małżeństwa, rodziny, wychowania, ojcostwa, męskości i cierpienia. Prelegent stawiał za wzór Świętą Rodzinę. Akcentował, że tylko małżeństwo mężczyzny i kobiety otwarte na potomstwo stanowi fundament rodziny. Zachęcał do odprawiania nowenny do małżeństwa Maryi i Józefa. Rozmowę prowadził ks. Mateusz Puchała, dyrektor Radia Rodzina i Telewizji Internetowej Dom Józefa.

Mszy św. przewodniczył bp Robert Chrząszcz, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej. Wraz z nim modlili się: biskup kaliski Damian Bryl, duchowieństwo, wierni z diecezji kaliskiej, a szczególnie dekanatów błaszkowskiego, jarocińskiego i ołobockiego oraz pielgrzymi z całej Polski.

Spotkanie transmitowane było przez Telewizję Trwam, Radio Maryja i Radio Rodzina.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPatronka Dnia: Święta Maria Goretti, Święta Agnieszka XX wieku