A A+ A++

– Chciałbym zaprosić was, żebyście służyli i nie szukali w tym siebie, tylko dobra wspólnot – mówił bp Damian Bryl. W katedrze św. Mikołaja w Kaliszu w sobotę biskup kaliski wręczył kapłanom dekrety wikariuszowskie. Biskup zachęcał księży, aby od Maryi uczyli się dobrego i mądrego życia. – Proszę uczmy się od Maryi otwartości i dyspozycyjności i tak jak Ona przyjmijmy to z czym dobry Bóg do nas przychodzi – powiedział bp Bryl.

Odwołując się do czytania z dnia prosił kapłanów, aby tak jak polecał św. Paweł nie zniechęcili się głosić dobrej nowiny. – Obecnie jest coraz więcej osób, które dystansują się, odchodzą od Pana Boga. Widzicie to w szkołach i parafiach, ale nie można zniechęcać się, tylko gorliwie głosić Ewangelię – przekonywał pasterz Kościoła kaliskiego.

Odwołał się do Ewangelii z dnia, w której padają mocne słowa ostrzeżenia przed próżnością i hipokryzją. – Tak jak uczeni w piśmie wpadli w te pułapki to jest także niebezpieczeństwo dla nas. Próżność, czyli szukanie zaszczytnych miejsc i oczekiwanie pozdrowień, a z drugiej strony hipokryzja, czyli odprawianie długich modlitw dla pozoru. Bracia bardzo chciałbym z wami modlić się, żebyśmy byli czujni na to, żebyśmy nie wpadli w te zagrożenia – mówił duchowny.

Prosił księży, aby z otwartym sercem podjęli nową misję. – Chciałbym was zaprosić, żebyście z otwartym sercem podjęli to nowe posłanie, żebyście pokochali ludzi, do których zostaniecie posłani, żebyście służyli i nie szukali w tym siebie, tylko dobra wspólnot – podkreślał bp Bryl.

Po swoim słowie biskup kaliski Damian Bryl wręczył kapłanom dekrety posyłające na nowe placówki wikariuszowskie.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMorze zniczy i kwiatów pod szpitalem na Szaserów. Warszawiacy nie ustają w składaniu hołdu
Następny artykułMarzena Kipiel-Sztuka miała 58 lat. Zmarła po ciężkiej chorobie