Starcie Borussi Dortmund z Mainz pierwotnie miało się odbyć na początku marca, jednak ze względu na liczne zakażenia COVID-19 w drużynie gości spotkanie zostało przełożone. Stąd też podjęto decyzję, by rozegrać ten mecz jeszcze przed ostatnią kolejką poprzedzającą marcową przerwę reprezentacyjną.

Katastrofa Borussii Dortmund coraz bliżej. “Transfer Haalanda może być przesądzony. Idealny kierunek” [SEKCJA PIŁKARSKA #77]

Zawodnicy z Dortmundu wyszli do tego spotkania bardzo zmotywowani. Borussia wciąż ma szansę na walkę o tytuł mistrzowski z Bayernem Monachium, choć postawa drużyny z Signal Iduna Park na tle rywali ze środka tabeli długo rozczarowywała. Pierwsza połowa tego meczu była bez rewelacji. Obie drużyny nie stworzyły żadnych konkretnych sytuacji podbramkowych.

Borussia Dortmund ukarała byłego kanclerza Niemiec za pracę dla Putina

Dopiero w drugiej połowie gra nieco się ożywiła. W 75 minucie blisko bramki był Thorgan Hazard, który strzałem z rzutu wolnego chciał zaskoczyć bramkarza Mainz, ale Belg nie wykazał się dostateczną precyzją. I gdy wszyscy pogodzili się z tym, że w Dortmundzie będzie bezbramkowy remis, w samej końcówce wynik ustalił Axel Witsel. Belg świetnie wykorzystał “wrzutkę” Giovanniego Reiny i strzałem z bliskiej odległości pokonał bramkarza. BVB pokonało Mainz 1:0.

Katastrofa BVB tak wielka, że od razu zwołano kryzysowe spotkanie. Katastrofa BVB tak wielka, że od razu zwołano kryzysowe spotkanie. “Upadek”

Dzięki zwycięstwu nad dziesiątym Mainz, gracze z Dortmundu przybliżyli się do liderującego Bayernu Monachium. BVB traci do “Bawarczyków” cztery punkty. Kolejne spotkanie Borussia zagra w niedzielę, 20 marca na wyjeździe z Unionem Berlin.