A A+ A++

Liczba wyświetleń: 641

Spośród wielu moich przepowiedni, których dokonuję bynajmniej nie wróżąc z kart ani z kryształowej kuli, niczym sowa z kreskówki o Tabaludze, lecz na podstawie rzetelnej wiedzy oraz analizy, wiele się sprawdziło. Niektóre jednak się nie sprawdziły. Cóż, nie da się przewidzieć wszystkiego. W tym artykule jednak chciałbym poruszyć temat, o którym wspominałem w jednym z moich ostatnich tekstów. A mianowicie przepowiadane przeze mnie akcje terrorystyczne na terytorium Francji w związku z 80. rocznicą lądowania aliantów w Normandii w trakcie II wojny światowej.

Jak się okazuje istotnie, niemal w przeddzień uroczystości, 3 czerwca 2024 roku, doszło do eksplozji w hotelu na francuskim lotnisku im. Charlesa de Gaulle’a. Co więcej, za działanie to odpowiada obywatel Ukrainy. Problem jednak jest taki, iż od czasu mojego tekstu pt. „Francuski balans na skraju przepaści” władze V Republiki odwołały obecność rosyjskich urzędników na rocznicowych uroczystościach a sprawca pochodził z rosyjskojęzycznej części Ukrainy i miał także obywatelstwo kraju rządzonego przez Władimira Putina.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2024 roku pojawiły się informacje, pochodzące od wysokich czynników we francuskich władzach, jakoby na 80. rocznicę D-Day nie zaproszony został przywódca rosyjski, właśnie Władimir Putin, jednak urzędnicy niższego szczebla rosyjskiego rządu zaproszenie otrzymali. Kraje europejskie oraz Stany Zjednoczone wyraziły swoją dezaprobatę z tegoż powodu. Ponieważ wcześniejsze, niewygodne dla bloku zachodniego wizyty we Francji urzędników z nazwijmy to bloku chińsko-rosyjskiego spotkały się z tajemniczymi eksplozjami właśnie na obszarze Francji a także Chin, a tajna wojna Anglosasów z Francuzami, która trwa już prawie 80 lat, polegała m.in. na „bombardowaniu” strony przeciwnej, nawet na terytorium samej Francji, jak ataki OAS na placówki stworzonego przez amerykański wywiad Kongresu Wolności Kultury w lutym 1962 roku, wywnioskowałem, że gloryfikowanie Rosji podczas obchodów lądowania aliantów w celu pokonania niemieckich nazistów, w trakcie wojny Rosji na Ukrainie, podszytej antynazistowską retoryką, może spotkać się z pewnymi retorsjami względem Francji.

Jak się okazuje istotnie, na trzy dni przed rocznicą D-Day w hotelu lotniska de Gaulle’a w Paryżu doszło do eksplozji, którą spowodował Ukrainiec. Jednak był to Ukrainiec z silnymi związkami z Rosją – posiadał rosyjskie obywatelstwo oraz wywodził się z rosyjskojęzycznej części swojego kraju, a konkretnie z Donbasu.

Z relacji medialnych, m.in. mediów francuskich wynika, że mógł on obrać na cel sprzęt wojskowy, który dostarczany jest Ukrainie. Nie ma jednak w przekazach medialnych jak do tej pory stwierdzenia, że na 100% ów zamachowiec działał na zlecenie czynników rosyjskich ani że na pewno celował w elementy wsparcia dla Ukrainy, z którą Rosjanie prowadzą konflikt na wschodzie tego europejskiego kraju. Ani ambasada rosyjska ani ukraińska nie ustosunkowała się do wydarzeń związanych ze swoim obywatelem.

To co wiemy na pewno to to, że sprawca, który w wyniku eksplozji doznał bynajmniej niemałych obrażeń – poparzenia są poważne – został aresztowany pod zarzutem planowania aktów przemocy. W jego hotelowym pokoju znaleziono produkty oraz materiały służące do produkcji ładunków wybuchowych. Mówi się w tym kontekście o chemikaliach takich jak trójtlenek triacetonu nazywany także „Matką Szatana”. To właśnie tego typu związku użyto do zamachów terrorystycznych, których dokonało Państwo Islamskie w listopadzie 2015 roku w Paryżu oraz w Manchesterze w roku 2017. Oprócz Państwa Islamskiego tego typu środków używa także często m.in. Al-Kaida.

Oprócz chemikaliów do produkcji ładunków wybuchowych w pokoju hotelowym niedoszłego zamachowca znaleziono także wiele dokumentów tożsamości a konkretnie paszportów.

Ukrainiec z rosyjskim obywatelstwem przyjechał do Francji, według relacji mediów brytyjskich, „całkiem niedawno”. Prokuratora do spraw zwalczania terroryzmu wszczęła w związku z potencjalnymi aktami przemocy dochodzenie w sprawie „udziału w terrorystycznym związku przestępczym w celu przygotowania przestępstw ataków na inne osoby, posiadania substancji lub produktu zapalającego lub wybuchowego lub elementów przeznaczonych do stworzenia urządzenia wybuchowego w celu przygotowania zniszczeń, uszkodzeń lub wyrządzenia szkody ludziom w związku z przedsięwzięciem terrorystycznym”.

W maju we Francji poinformowano, że Rosja może przygotowywać w Europie zamachy terrorystyczne, w tym akty zniszczenia infrastruktury. Pytanie jednak: czy Rosjanie dokonaliby takich aktów w Paryżu w przeddzień uroczystości, na które zostali zaproszeni? Albo tuż po nich?

Media dopiero pod koniec maja poinformowały, że Rosjan zabraknie na 80. rocznicy D-Day. Czy więc w tak krótkim czasie udałoby im się zorganizować zamach? A może ten zamach nie miał nic wspólnego z tymi uroczystościami? Media brytyjskie sugerują, że jednak miał.

A może ktoś postanowił skompromitować Rosję akurat tuż przed uroczystościami albo w ich trakcie aby uzasadnić, że kraj rządzony przez Putina nie zasługuje na goszczenie na salonach Europy? Kluczowe w rozwiązaniu sprawy wydawać się mogą zeznania sprawcy. Według doniesień wspomnianych już mediów brytyjskich ten miał się tłumaczyć śledczym, że ładunek wybuchowy, który eksplodował raniąc go, miał być w rzeczywistości domowej produkcji bateriami do telefonów komórkowych. Cóż, nie brzmi to zbyt wiarygodnie.

Sprawa wydaje się rozwojowa toteż zapewne pojawią się jeszcze inne interesujące informacje, które mogą nas naprowadzić na zleceniodawcę, jeżeli taki rzecz jasna istniał a więc jeżeli 26-latek z Donbasu nie działał w tej sprawie sam.

Póki udział Rosji w planowaniu aktu terroru nie zostanie udowodniony ponad wszelką wątpliwość, należy z rezerwą podchodzić do wszelkich oskarżeń pod jej kątem, aczkolwiek jak do tej pory wiele wskazuje właśnie na ten kraj.

Jednak znając historię zimnej wojny a więc okresu w dziejach pomiędzy 1945 a 1991 rokiem, nie można także nie brać pod uwagę operacji fałszywej flagi, zwłaszcza, że w czasie kiedy rosyjski przywódca Władimir Putin oznajmił, że jest gotowy do zawieszenia broni, grupy wpływu zainteresowane przeciąganiem wojny na Ukrainie mogą chcieć potencjalne rozmowy pokojowe sabotować na różne sposoby. Tym samym nie chcąc przedwcześnie wydawać werdyktu w kwestii tego kto stoi za jak się wydaje planowanymi zamachami na francuskiej ziemi, zalecam wstrzemięźliwość w oskarżaniu z góry kogokolwiek.

Autorstwo: Terminator 2019
Źródło: WolneMedia.net

Źródłografia

1. Hochgeschwender M., „A Battle of Ideas: The Congress for Cultural Freedom (CCF) in Britain, Italy, France, and West Germany”, 2003.

2. https://www.money.pl/gospodarka/jest-gotowy-na-zawieszenie-broni-putin-stawia-jednak-warunek-7030975590968064a.html

3. https://www.reuters.com/world/europe/russia-not-invited-d-day-80th-anniversary-diplomats-say-2024-05-30/

4. https://wolnemedia.net/francuski-balans-na-skraju-przepasci/

5. https://www.dailymail.co.uk/news/article-13499055/Russian-Ukrainian-terrorist-arrested-Paris-following-blast-Charles-Gaulle-airport-police-bomb-making-kit-scene.html

6. https://www.bbc.com/news/articles/ce5564x3167o

7. https://www.france24.com/en/live-news/20240605-%F0%9F%94%B4-russo-ukrainian-man-arrested-with-explosives-near-paris-french-anti-terror-prosecutors-office

8. https://abcnews.go.com/International/russian-ukrainian-man-arrested-explosion-paris-suspected-terrorism/story?id=110875120

9. https://www.reuters.com/world/europe/france-arrested-russian-speaker-possession-explosives-near-paris-airport-bfm-tv-2024-06-05/

10. https://infosecurity24.pl/za-granica/chcial-wysadzic-sprzet-wojskowy-przeznaczony-dla-ukrainy-zostal-zatrzymany-przez-francuskie-sluzby

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć “Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPokonkursowa wystawa fotograficzna „Sztuka Natury 2023” w Centrum Kultury Włocławek
Następny artykułMalarze z Liceum Sztuk Plastycznych doskonalą warsztat w Kazimierzu Dolnym