Start w zupełnie nowych rozgrywkach, które stały się bezpośrednim zapleczem męskiej ekstraklasy piłkarzy ręcznych, gorzowianom nie wyszedł. Na inaugurację wyraźnie przegrali u siebie z KPR-em Legionowo 22:29.

– Nasz atak właściwie nie funkcjonował, a przecież to była bardzo mocna strona Stali w poprzednich sezonach – przyznał Bartosz Starzyński. – Musimy to jak najszybciej wyregulować. No i musi być walka na całego. Widzimy, że na tym poziomie już innych meczów jak te najtrudniejsze nie będzie.

Regulacja miała miejsce w tygodniu, w czasie wygranego spotkania o wojewódzki Puchar Polski, gdzie żółto-niebiescy pokonali AZS UZ Zielona Góra 36:30 (19:17). Dziś wywożą cenne ligowe zwycięstwo z Wągrowca.

25-letni Wiktor Bronowski właśnie zaczął piąty sezon w gorzowskich barwach i wystartował tak, że na poziomie Ligi Centralnej ma apetyt być jednym z liderów formacji rozgrywających oraz całej drużyny. Z Legionowem wszedł do gry w trakcie spotkania i nie zawiódł. Nielbie rzucił aż 12 goli. Wągrowieckim kibicom przypomniał się też wychowanek Nielby Dawid Pietrzkiewicz. Nasz kołowy zapisał dzisiaj na swoim koncie siedem bramek.

Stal w Wągrowcu ostatni raz przegrywała w 9. minucie 3:4. Dalej oglądaliśmy wręcz popis gości, którzy wyraźnie nie mieli ochoty dalej pozostawać w nowej lidze z niczym. W 40. minucie, po trafieniu Pietrzkiewicza, odskoczyliśmy na sześć goli – 21:15.

Był też w tym meczu czas gospodarzy, ich ostry pościg w drugiej połowie i zbliżenie się do gorzowian na zaledwie jednego gola. W samej końcówce naszej drużynie dopisało też szczęście, gdy przy prowadzeniu Stali 30:28 jeden z rywali w idealnej sytuacji trafił w słupek. Z tego poszła kontra. Zobaczyliśmy rozstrzygające trafienie Mateusza Stupińskiego.

W sobotę, 2 października, o godz. 17 stalowcy podejmą w hali przy ul. Szarych Szeregów zespół Ostrovii Ostrów Wlkp., który do tej pory wygrał oba mecze.

NIELBA WĄGROWIEC – BUDNEX STAL GORZÓW 29:31 (14:18)

NIELBA: Gawlik, Jankowski – Gregor 7, Skrzypczak 5, Widziński 5, Drzazgowski 4, Przychodzeń 4, Duszyński 3, Kelm 1, Hoffmann.

STAL: Marciniak, Nowicki – Bronowski 12, Pietrzkiewicz 7, Kryszeń 4, Stupiński 4, Lemaniak 2, Kiersnowski 1, Starzyński 1, Nieradko, Kłak, Serpina, Renicki.

WYNIKI Z 2. KOLEJKI:

Nielba Wągrowiec – BUDNEX STAL GORZÓW 29:31, Warmia Energa Olsztyn – MKS Wieluń 23:22, Ostrovia Ostrów Wlkp. – Siódemka Miedź Legnica 24:23, MKS Grudziądz – SRS Przemyśl 26:32, Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec – AZS AWF Biała Podlaska 25:29.

• 14. MKS Grudziądz 2 0 53:64

Zwycięzca rozgrywek wywalczy prawo gry w PGNiG Superlidze, jeśli spełni wymogi licencyjne. Druga drużyna może zagrać baraż z rywalem z ekstraklasy, jeśli również spełni wymogi licencyjne. W sezonie 2021/22 z Ligi Centralnej nikt nie spada. Wymogiem dalszej gry na tym poziomie jest spełnienie kryteriów licencyjnych, m.in. założenie spółki akcyjnej lub spółki z o.o.