A A+ A++

Lubelski Węgiel Bogdanka zdecydował o dostosowaniu planowanego poziomu produkcji węgla w 2024 r. do zaktualizowanych możliwości sprzedażowych. W związku z powyższym zarząd podjął decyzję o odwołaniu wstępnego celu produkcyjnego przyjętego na 2024 r. (ok. 9 mln ton węgla handlowego) i wyznaczeniu go w przedziale ok. 7-8 mln ton węgla handlowego.

-Powyższa decyzja oparta jest na podstawie informacji handlowych wpływających do spółki od krajowych i zagranicznych kontrahentów, w tym w szczególności o zmniejszeniu zapotrzebowania na węgiel ze strony elektrowni należących do GK Enea o ok. 934 tys. ton w stosunku do wartości wynikających z obowiązujących na bieżący rok minimalnych wolumenów – czytamy w komunikacie.

Czytaj więcej

jak przekonuje spółka problemy w oszacowaniu celu produkcyjnego wynikają obecnie z trudnej, a w skali całego roku nieprzewidywalnej sytuacji na rynku węgla energetycznego. – Obecnie obserwujemy znaczącą nadpodaż miałów energetycznych na rynku polskim, niską generację energii z węgla kamiennego, wysoką generację energii z OZE, utrudnienia w prowadzeniu eksportu węgla na ogarniętą wojną Ukrainę, jak również wysoki stan zapasów węgla przy kopalni, wynoszący ok. 0,5 mln ton, podkreślono w materiale -czytamy dalej.

Spółka w pierwszej kolejności będzie zmierzała do zmniejszenia wyżej wskazanego poziomu zapasów, co pozwoli na zwiększenie elastyczności prowadzenia … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułНа Закарпатті демобілізували перших строковиків
Następny artykułПоспіх і затримки виробництва на заводі могли стати причиною аварії з дверима літака Boeing 737 MAX 9 – WSJ