A A+ A++

LUBACZÓW / PODKARPACIE. Policjanci w czasie służby pomagają nie tylko ludziom. Funkcjonariusze z Narola, dzięki zgłoszeniu, znaleźli rannego bociana. Ptak został przekazany pod opiekę lekarza weterynarii.

W miniony piątek około godz. 20, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie otrzymał informację, że na polach, w okolicy miejscowości Niwki gmina Horyniec-Zdrój, znajduje się ranny bocian.

Na miejsce udali się policjanci z posterunku w Narolu. W trakcie sprawdzania terenu, znaleźli bociana, który miał złamane skrzydło. Ptak próbował poderwać się do lotu, jednak nie był w stanie.

Policjanci złapali rannego bociana, by ten nie zrobił sobie większej krzywdy. Na miejsce został wezwany pracownik gminy Horyniec-Zdrój, który przetransportował ptaka do lecznicy.

– Pamiętajmy – zwierzęta, tak jak ludzie, odczuwają ból i lęk. Godne i humanitarne traktowanie zwierząt, to nie tylko obowiązek wynikający z przepisów prawa, ale także miara naszego człowieczeństwa – podsumowują lubaczowscy policjanci.

źródło: KWP


09-07-2024


Udostępnij ten artykuł znajomym:


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNuncjusz po ataku na szpital pediatryczny w Kijowie: gdzie są ich sumienia?
Następny artykułKinga Legieta: Przysuchę śmiało można nazwać mekką polskiej plażówki