A A+ A++

Na ten czterokondygnacyjny blok czeka wiele młodych osób zainteresowanych zarówno mieszkaniem na wynajem, jak i zamieszkaniem w dobrej lokalizacji na Podolszycach Północ – tuż obok są galeria handlowa, żłobek, przedszkole czy park Północny. Innymi słowy – będzie to dobre miejsce na start dla osób do 35. roku życia, bo właśnie chodzi o miejski program „Mieszkania na start”.

Inwestycja – według planu – powinna zostać zakończona już niebawem, w maju planowane jest wręczanie kluczy przyszłym lokatorom. Wykonawcą jest firma Wixbud.

 Plus jedno wyjątkowe mieszkanie

 Blok przy ul. Kleeberga 1A to właściwie drugi etap – w ramach pierwszego powstał już w 2018 r. jeden blok mieszkalny z 68 mieszkaniami. Cała inwestycja zakładała budowę dwóch wielorodzinnych bloków mieszkalnych z podziemnymi garażami i oświetleniem terenu. To także parkingi, chodniki, drogi dojazdowe czy modernizacja fragmentu ul. Kleeberga.

Tym razem do zasiedlenia w ramach programu będą 64 mieszkania o powierzchni od 34,3 do 62 m kw. – zarówno jedno-, dwu-, jak i trzypokojowe.

I jest jeszcze jedno mieszkanie, zdecydowanie wyróżniające się metrażem. Z trzema łazienkami i kilkoma pokojami, o łącznej powierzchni 236 m kw. Otóż lokal (z wejściem, jak do pozostałych mieszkań, z klatki schodowej) został przeznaczony na potrzeby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Planowany jest w nim ośrodek pieczy zastępczej.

 Czego żałuje prezes MTBS?

 – W tym budynku mamy wszystko, co najlepsze – stwierdził prezes Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Mirosław Kłobukowski. – Myślę, że nikt, kto tu zamieszka, nie będzie żałował, że jego mieszkanie znajduje się w tej okolicy. Ja żałuję tylko jednego. Dla MTBS, z racji braku terenu, to ostatnia realizacja na Podolszycach.

Sporym ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych będą windy – po jednej w każdej z trzech klatek schodowych. Winda dojedzie także do garażu podziemnego (35 stanowisk postojowych, do tego miejsca przed blokiem). Ewentualnie do garażu można dojść po schodkach w klatce schodowej.

Mirosław Kłobukowski o konieczności uwzględnienia wind: – Obiektu nie buduje się na pięć, tylko na kilkadziesiąt lat. Mieszkania na start to mieszkania na wynajem do dyspozycji miasta. Również mieszkania na start są de facto mieszkaniami komunalnymi. Nawet przy mieszkaniach dla młodych nie można wprowadzać jakichkolwiek barier. Mieszkanie powinno być maksymalnie uniwersalne, w przyszłości umożliwiające zamieszkanie przez pełne spektrum mieszkańców.

A jak dodaje prezes, koszt szybu windowego to dołożenie do budowy – co najmniej  powyżej 100 tys. zł do jednej klatki schodowej.

 Wysoki standard energetyczny

 W piwnicach przewidziano 29 komórek lokatorskich, pomieszczenia techniczne, porządkowe oraz węzeł centralnego ogrzewania. 

A skoro blok będzie przeznaczony również dla rodzin z dziećmi, na koniec zaplanowano urządzenie placu zabaw.

Ściany zewnętrzne bloku ocieplono na całej powierzchni warstwą izolacyjną z grubego na 20 cm styropianu. – To zapewni standard energetyczny na niespotykanym w Płocku poziomie – mówi Hubert Woźniak z referatu informacji miejskiej w płockim ratuszu.

Koszt całej inwestycji wyniesie 16,2 mln zł, do tego planowane jest pozyskanie bezzwrotnego dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego (5,3 mln zł).

 65 mieszkań na 25-lecie

 Oddanie bloku akurat w tym roku ważne jest dla MTBS jeszcze z jednego względu – w tym roku Towarzystwo obchodzi 25 lat działalności.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMBP Stalowa Wola: Kolejne nowości w Filii nr 1
Następny artykułNocna kolizja (zdjęcia i video)