A A+ A++

Wzorem starszych i większych braci – festiwali muzycznych o znacznie bardziej ugruntowanej pozycji i większej popularności, ekipa organizująca gdańską imprezę rozpoczęła publikowanie ogłoszeń o wykonawcach, którzy staną na scenach podczas kolejnej edycji tego wydarzenia. W najnowszym z nich znaleźli się: Młodyskiny, Młody Yerba, Mały Elvis, Yeule oraz zespoły Black Midi i Nubiyan Twist.

Z międzynarodowego punktu widzenia największą popularnością cieszy się z pewnością Black Midi. To młody zespół z Londynu, który powstał ledwie trzy lata temu, ale ma już za sobą wydanie bardzo chwalonej płyty i setki koncertów na całym świecie. Swoją błyskawiczną karierę i wielką sławę zawdzięcza przede wszystkim nie do końca oczywistej i bardzo nietypowej muzyce, a także wielkiej żywiołowości na koncertach. Młodzi angielscy muzycy piszą – co zaskakujące w tym kontekście – raczej mało przystępne, eksperymentalne utwory z pogranicza takich gatunków jak kraut rock, math rock i noise. Już po pierwszych koncertach i pierwszych singlach spotkali się z ogromnym zainteresowaniem ze strony miłośniczek i miłośników alternatywnego grania, głównie w Stanach Zjednoczonych. Podbili je w tamtym roku, zaczynając tę krucjatę na teksańskim festiwalu SXSW – ich koncerty cieszyły się tam wielkim powodzeniem, a ich uczestniczki i uczestnicy zapewnili grupie znakomity szeptany marketing na całej amerykańskiej scenie.

Z perspektywy polskiej publiczności nieco większym wydarzeniem może być natomiast występ trójki młodych raperów, znanych jako: Młodyskiny, Młody Yerba, Mały Elvis. To artyści, których piosenki osiągają w internecie popularność liczoną w milionach odsłon. Cała trójka związana jest z kolektywem LTE Boys Global, powstałym w 2017 roku i skupiającym młodych muzyków specjalizujących się w emo trapie.

Nubiyan Twist to przedstawiciele święcącej ogromne międzynarodowe triumfy nowej angielskiej sceny jazzowej. Muzyka grupy jest niezwykle dynamiczna, przebojowa i pełna energii, można w niej znaleźć odniesienia do różnych gatunków, od soulu do tanecznej elektroniki i do różnych tradycji muzycznych. Ważną rolę w kształtowaniu brzmienia zespołu ma spora sekcja rytmiczna i charakterystyczny głos wokalistki. Dwunastoosobowa grupa debiutowała w 2014 roku i do dziś wydała kilka płyt.

Yeule to zaczerpnięty z gry komputerowej Final Fantasy pseudonim artystki mieszkającej w Londynie, która naprawdę nazywa się Nat Ćmiel i mimo polskiego nazwiska pochodzi z… Singapuru. Młoda producentka specjalizuje się w nowoczesnych odmianach muzyki elektronicznej, raczej eksperymentalnej niż klubowej.

Soundrive Fest to odbywająca się od kilku lat impreza poświęcona przede wszystkim muzyce alternatywnej. W pierwszych latach skupiała się przede wszystkim na prezentacji młodych wykonawczyń i wykonawców poruszających się w okolicach gitarowego grania, w ostatnim czasie otworzyła się też mocniej na gatunki związane z elektroniką, hip-hopem i muzyką taneczną. Od drugiej edycji odbywa się w tym samym miejscu – na dawnych terenach stoczniowych w Gdańsku, z główną sceną w klubie B90. Najnowsza edycja odbędzie się w dniach 14-15 sierpnia. Do przedsprzedaży trafiły już pierwsze karnety Early Bird w cenie 159 zł.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAsseco Arka szuka zastępstwa za Upsona
Następny artykułUtwory Agnieszki Osieckiej, z dedykacją dla Dominiki Skomiał