Mistrz sprzed dwóch lat, kierowca Team Penske wygrał Hollywood Casino 400 na Kansas Speedway i jako pierwszy zapewnił sobie awans do Championship 4. To 26 pucharowe zwycięstwo w karierze Logano, trzecie w tym sezonie – pierwsze od marca.

Lider przez 47 z 267 okrążeń, Logano utrzymał za sobą Kevina Harvicka, wyraźnie szybszego na prostych. Ford z czwórką prowadził przez 85 kółek, lecz do wygranej zabrakło Harvickowi 0,312 sekundy. Następne miejsca zajęli Alex Bowman, Brad Keselowski i Kyle Busch.

Posiadacz pole position, Chase Elliott otwierał stawkę przez 48 okrążeń i wygrał Stage 1, ale przez większą część wyścigu miał kłopoty z łącznością radiową. Denny Hamlin jako pierwszy minął metę Stage 2, musiał jednak zmienić dwie opony po uderzeniu w ścianę na 180 okrążeniu. Toyota z jedenastką spadła na 29 miejsce.

Z uczestników przedostatniej rundy play-offu najbardziej pechowy występ zaliczył Kurt Busch. Kierowca Ganassiego odpadł po awarii silnika na 197 okrążeniu.

Joey Logano przejął kontrolę po ostatnim pit stopie. Wyjechał przed Harvickiem i już nie dał się wyprzedzić pomimo wysiłków kierowcy, dzięki skuteczności na finiszach noszącego ksywkę The Closer.