A A+ A++

Dane pochodzą z raportu Obserwatorium Polityki Miejskiej Instytutu Rozwoju Miast i Regionów, który powstał m.in. przy wykorzystaniu zdjęć satelitarnych.

– Dokument bierze pod uwagę parki, lasy, skwery, zakrzewienia, trawniki i łąki w powierzchni miasta – wyjaśnia wydział prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. W czołówce raportu pod względem udziału terenów zielonych w powierzchni miast plasują się Koszalin – 70 proc., Zielona Góra – 67,5 proc., Kielce – 66,8 proc., Dąbrowa Górnicza – 63,4 proc. oraz Bielsko-Biała – 62,9 proc.

Najmniej terenów zielonych w stosunku do powierzchni miasta mają Opole  – 25,2 proc., Kalisz – 28,1 proc., Białystok – 35,1 proc., Lublin – 36 proc., Gdańsk – 40,1 proc. oraz Wrocław – 40,9 proc. Natomiast średni udział terenów zielonych w powierzchni miasta to 52 proc.

Raport uwzględnia jeszcze dwa wskaźniki. Pierwszy z nich to stopień pofragmentowania zieleni, pokazujący m.in., jak wiele jest w mieście dużych zwartych terenów zielonych (np. parków) i na ile tereny zielone w mieście są rozdrobnione, oraz dostępność terenów zielonych o powierzchni powyżej 1 hektara w odległości, którą pokonuje się na pieszo w 5 minut.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBędzie więcej lotów z Pyrzowic, w tym nowe połączenia na Sycylię i do Norwegii
Następny artykułUkradli auto, potem „pomogli” kierowcy szukać złodziei